איך מדווחים לבנקים האמריקאים?

fbar

בעבר השאיפה של ישראלים רבים הייתה להחזיק באזרחות אמריקאית מכיוון שהדבר פתח בפניהם קשת רחבה של אפשרויות כמו מגורים בארצות הברית, עבודה במדינה זו ועוד בונוסים רבים אשר היה קשה להתעלם מהם. אך כיום בעקבות שינוי החוק האמריקאי נראה כי אזרחות אמריקאית היא לא בונוס אלא פעמים רבות דווקא נטל. אחת הבעיות החמורות ביותר המתלווה לאזרחות אמריקאית היא שעל פי החוק בארצות הברית גם מי שאינו גר בארצות הברית צריך לדווח לרשויות המס על ההכנסות שלו ולהצהיר כמה כסף הוא מרוויח כל שנה. כך הנושא של דיוווחים לבנקים האמריקאים ולרשויות המס הוא חשוב ביותר מכיוון שמי שלא מבצע זאת כראוי יכול להיחשב לעבריין בארצות הברית, לשלם קנסות גבוהים ואף להיות מורשע בעבירה פלילית ולשבת בבית הכלא וזה כאמור משהו שאף אחד לא היה רוצה לקבל או לחוות ועל כך אנו צריכים לתת את הדעת.

מדוע לא כדאי לבצע דיווח לבד?

כאשר אנו מדברים על דיווח של אזרח ישראלי המחזיק באזרחות כפולה, כלומר גם באזרחות אמריקאית אנו מדברים למעשה על fbar. תקנות fbar הן התקנות אשר קובעות מה צריך לדווח וכיצד לעשות זאת. הייתם מצפים כי התקנות תהיינה פשוטות וקלות להבנה אך האמת היא כי הן די מסובכות וגם אם אתם רוצים למלא אחר הוראותיהן יש סיכוי לא קטן שתטעו וטעות יכולה להיות הרת אסון מכיוון שלרשויות החוק באמריקה לא אכפת אם הייתם ישרים או לא אלא רק אם מילאתם את המסמכים כחוק. על כן לא מומלץ למלא את הדיווחים לבד אלא כדאי לפנות אל בעל מקצוע שיסייע לכם בכך.

איזה בעל מקצוע יכול לסייע לי לבצע את הדיווח?

אתם בטח רוצים לדעת איזה בעל מקצוע יכול לסייע לכם למלא את הדיווחים בצורה הטובה ביותר ואתם צריכים לדעת כי זהו רואה חשבון. אך לא די לבחור בכל רואה חשבון אלא ברואה חשבון המתמחה בדין האמריקאי ובתקנות האמריקאיות בכדי שהוא יעזור לכם בצורה הטובה ביותר שיש והמקצועית ביותר שיש.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהי פוליסה פיננסית ולמה אתם צריכים אותה
פוליסות ביטוח פיננסיות משמשות ככלי לתכנון פיננסי, כאשר ביטוח פיננסי הוא סוג של ביטוח המכסה את...
קרא עוד »
יול 24, 2022
אמנות קידום המכירות: חשיפת 7 תובנות חיוניות
בעולם הדינמי של השיווק, קידום מכירות עומד כטכניקה מרכזית לעסקים המבקשים להגביר את המכירות שלהם...
קרא עוד »
ספט 12, 2023
שאלות שישאלו אתכם בכל ראיון עבודה בהייטק
רוצים להתקבל ללימודי הייטק? מתכוונים לשנות את הקריירה שלכם ולהפנות את כל כולכם ללימודי הייטק ברמות...
קרא עוד »
אפר 09, 2021