הערכת תכשיטים – לכל תכשיט סיפור

הערכת תכשיטים

תכשיטים עתיקים הם עולם ייחודי ומרתק. תכשיט עתיק הוא מוצר המושך תשומת לב מיוחדת. ההגדרות המקצועיות של העולם העשיר של הערכת תכשיטים ואף מייחסות חשיבות לתכשיטים הנשמרים באופן מושלם מתחילת המאה התשע עשרה ואף לפניה. ישנם תכשיטים אשר הוכחדו באופן מהיר יותר ולכן הם אינם עמידים ברמה איכותית. החומרים בהם השתמשו מחדש לעצב את התכשיטים הם חומרים שהפכו למודרניים, זהב וכסף שהומרו לפלטינה וכסף.

הערכת תכשיטים הוא עולם עשיר מאד, וכדאי ללמוד אותו באופן מאד מדוקדק. הערכת תכשיטים עתיקים הוא עולם בסיסי לעולם הערכת התכשיטים, והדיוק מאד חשוב בו. המידע שמקבלים מבעלי התכשיטים על כל עבר של תכשיט ותכשיט על מנת שתוכלו להבין את ההקשרים המשפחתיים לצורך הערכת התכשיטים.

העובדות נבדקות על סמך הפרמטרים הבאים:

  • סוג המתכת – בגלל שהמתכת היא חומר שמשתנה מזמן לזמן שילוב הנתונים שלה יכול לסייע בחשיפת גיל התכשיט והמקור שלו.
  • סימון חותמת – כל התכשיטים מסומנים בחותמות, גם במאות עתיקות. סוג החותמת יעיד על התקופה בה נוצר התכשיט.
  • סוג האבן וסגנון הליטוש – סוג האבן וסגנון הליטוש מעידים על גילו של התכשיט וגם על התקופה שבה נוצר.
  • צורת התכשיט וסגנונו – סגנון התכשיט והצורה שלו משתנים בהתאם לתקופות, כך גם זרם האומנות הוא זרם המשתנה.
  • פגעי הזמן – פגע הזמן נראה גם על התכשיטים שלנו, ולא רק עלינו. המתכת משנה את גווניה וזהב עתיק משתנה לאחר ניקוי בתמיסות.

כשאנחנו מדברים על הערכת פריט עתיק, זה לאו דווקא מכוון אל תכשיט עתיק. פריט עתיק יכול להיות שעון, צילום ישן או אפילו ציור ישן.

אם מדובר על שעון עתיק, גם כאן ישנה הערכה שצריך לשים אליה לב בפרמטרים מסוימים:

  • מנגנון השעון – המנגנון הוא של השעון הוא נושא מקצועי שאפשר להכנס לפרטי פרטים בעניינו ולהרבה מאד זמן. מנגנון השעון שייך בעיקר למשפצי השעונים ולמומחים בעלי התמחות מאד ספציפית. אך גם מומחה רגיל בבדיקה הזו יוכל למצוא מענה מתאים ומדויק.
  • הסוג של השעון –שעון יד, או שעון שולחני, שעון אורלוגין, או שעון נישא או שעון תליה. השעון יכול להיות כמעט כל סוג של שעון.

הערכה אומנותית של הערכת תכשיטים – זוהי אמנות בפני עצמה

אם הגעתם להחלטה המיוחלת בה אתם למעשה מחפשים עבור שעון עתיק או תכשיט עתיק הערכה, עליכם לקבוע את שוויים. על מנת שתוכלו לקיים הערכה חשוב מאד שתסתמכו על העובדות החשובות. זוהי הסיבה בגינה עליכם לגשת ולהתייעץ עם שוק אספנות, מכירות פומביות, ומכירות ברשת. כמו כן, בחברת אסטים הערכות בע"מ תוכלו לקבל הערכת תכשיטים או שעונים באופן מקצועי ומומחיות ונסיון שמאפשרים לכם לקבל תחשיב אמין ומדויק.

יש לזכור שהערכה של תכשיטים עתיקים, וכל פריט עתיק היא לא הערכה זהה וכל פריט שונה מחברו. ולכן, המחירים דינמיים. עולם התכשיטים העתיקים והשעונים הוא עולם מאד מיוחד. אך לצערנו גם בעולם הזה קיימים לא מעט זיופים וחיקויים ולכן יש לבצע הערכה מדויקת ואבחון מדוקדק על מנת לדעת אם הפריטים הם מזויפים, או אכן מקוריים ועתיקים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

כללי
kobi

מהו היטל השבחה?

כל בעל נכס כלשהו (לרבות דירה או קרקע) הפועל לטובת העלאת הערך הנכס על ידי זכויות בנייה מורחבות ואישורים מטעם הוועדה לתכנון ובנייה המקומית –

קרא עוד »