נוטריון

נוטריון

נוטריון הוא עורך דין בעל ותק של עשר שנים לפחות. עורך דין שלא הורשע מעולם בעבירה שיש עימה קלון. עורך דין שהוא חבר בלשכת עורכי הדין. שהוסמך להיות נוטריון על ידי משרד המשפטים. לא כל עורך דין בעל ותק כזה הוא נוטריון. נוטריונים הם עורכי דין בכירים וותיקים שעברו תהליך רישוי נוטריונים.

סמכות מוגברת ומורחבת

לנוטריון סמכות מוגברת שהיא מעל סמכות של עורך דין רגיל. בעיקר לתת אישורים ולאמת מסמכים שרשות או כל גוף אחר דורש מלקוחות שונים יש לנוטריון סמכויות מען שיפוטיות לאשר ולאמת מסמכים, נתונים, זהויות סמכות עניינים שונים. כך שיש לו סמכות  כמעט כמו שופט לעניינים מסוימים . פעולות שונות שהנוטריון מוסמך לעשות מראות את סמכותו המוגברת.

סוגי פעולות שנוטריון יכול לבצע

כך למשל נוטריון יכול לאמת חתימה של אדם במקרים מסוימים. אמנם גם עורך דין מן המניין יכול לאמת חתימה של אדם. הוא כותב וחותם שהאדם שעומד מולו הזדהה בעזרת תעודה ושעורך הדין  זיהה אותו והוא חתם מולו. אבל יש פרוצדורות שנדרש גם אימות חתימה קפדני יותר שנחתם על ידי נוטריון ולא רק עורך דין רגיל. כך למשל נוטריון חותם ומעיד כי אדם מסוים עומד לפניו. והוכיח לו את זהותו. בעזרת תעודה רשמית כלשהי כמו תעודת זהות או דרכון ואותו איש מרצונו החופשי חותם לפניו על מסמך מצורף וגם הנוטריון חותם כדי לאשר את חתימתו של אותו פלוני.

סוגים נוספים של אימות חתימה

יש סוגים נוספים של אימות חתימה. באותה דרך ניתן גם לאמת חתימה של קטין. כמו כן נוטריון אפילו מאמת לפעמים חתימה של אדם או נכונות של מסמך בשפות זרות אפילו שפות שאינן ידועות לנוטריון יש פרוצדורות שונות של אישור מסמכים ואישורים של תרגומים.

סוגי אישור תרגומים

יש אישור תרגום למשל של התרגום של הנוטריון עצמו. וזה כשמדובר בשפה שידועה לו או לחליפין קיים אישור של נוטריון לתרגום של מתרגם חיצוני כאשר שפת המקור של המסמך אינה ידוע לנוטריון. כך תוכלו לקבל מגוון שירותים נוספים מנוטריון כמו למשל אישור מסמך כששפת המסמך אינה ידוע לחותם, כלומר ללקוח והנוטריון מפרש ומאשר ללקוח את המסמך או שמתרגם מוסמך מתרגם ללקוח המסמך והנוטריון מאשר את נכונות התרגום.

שירותים נוספים של נוטריון

מלבד אימותי חתימה שונים ואשורי תרגומים נוטריון גם יכול לאשר עבורכם העתק של תעודה או של מסמך. הרבה סטודנטים שלומדים בחו"ל צריכים אישורים נוטריונים לתעודות מישראל כדי שיוגשו בצורה רשמית לאוניברסיטה בחו"ל ונעזרים כך בשירותים שונים של נוטריון. יש הצהרות שונות שאנשים נדרשים להגיש אגב הליכים משפטיים שונים או פעולות מסחריות או עבודה מול גופים רשמיים. גם הצהרות שונות הנוטריון יכול לאשר ולאמת יש שירותים נוספים כמו תעודת חיים או צוואות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
החלפת מצבר לרכב עד הבית בשבת – יש עם מי לדבר
אם אתם רוצים להחליף את מצבר הרכב שלכם שלא ביום חול, וחשוב לכם שאיש המקצוע יגיע ישירות עד הבית שלכם, אז...
קרא עוד »
דצמ 12, 2018
בוש לכלבים וחתולים
בוש נחשבת ללא ספק לאחת מהחברות המוכרות והידועות ביותר, המתמחות במזון לכלבים ולחתולים כמו פרו פלאן....
קרא עוד »
מרץ 30, 2020
מחיצות אקוסטיות למשרדים – מדוע זה הכרחי ולמה זה דבר חיובי
לא מעט משרדים נבנו באופן מסוים, ועם הזמן הצרכים של העובדים במקום השתנה, ועל כן, היה צורך לשנות אותם....
קרא עוד »
דצמ 02, 2020