כל השלבים בתהליך ההוצאה לאור

תהליך ההוצאה לאור

יש הרבה מאוד דברים אשר אנו צריכים לעבור את כל ההליך שלהם בכדי לעשות אותם כמו שצריך. זה נכון כאשר אנחנו אופים עוגה, כאשר זה ברור כי קודם כל אנחנו צריכים להכין את הבצק ורק לאחר מכן את הקרם, זה נכון כאשר אנחנו מדברים על מציאת עבודה כאשר זה ברור שקודם כל אנחנו צריכים ללמוד מקצוע ורק אז למצוא עבודה מתאימה וזה בטח ובטח נכון כאשר אנחנו מדברים על הוצאת ספר כאשר זה ברור כי אנו צריכים לעבור שלבים שונים בכדי להוציא את הספר כמו שצריך. אזמה הם השלבים בתהליך הוצאה לאור? קודם כל יש להתחיל עם כתיבת הספר ולאחר מכן עלינו לפנות אל ההוצאה בשביל שירותי עימוד ספרים, עריכתם והגהה שלהם. לבסוף יש לעצב את העטיפה כאשר אתם צריכים לזכור כי לכך יש השפעה גדולה לע מכירות הספר.

האם הוצאה לאור מוכנה להוציא כל ספר שהיא מקבלת?

עליכם לדעת כי התחום של הוצאת ספר לאור הוא תחום קשה ומורכב ויש הרבה מאוד סופרים אשר לא מצליחים להוציא את הספר שלהם. עליכם להבין כי יש הרבה מאוד סופרים בארץ ולא סתם העם היהודי הוא עם הספר, כך התחרות על ההוצאה לאור היא עצומה ורבים נדחים על ידי ההוצאה. לכן אתם צריכים להבין כי ההוצאות לא מקבלות ומוציאות לאור כל כתב יד שהן מקבלות אלא הן מסננות ודוחות חלק ניכר מן הפניות. אך יש לציין כי אם כבר ההוצאה לאור קיבלה על עצמה להוציא את הספר שלכם (ראו כאן) הסיכוי שלכם להצליח אתו הוא יותר גדול וזאת עקב העובדה כי לאנשי המקצוע בהוצאה לאור יש ניסיון רב בזיהוי ספרים מצליחים.

מהו התפקיד החשוב ביותר בהוצאה לאור?

כאשר אתם פונים אל הוצאה לאור כדאי לכם לבחון טוב טוב מיהו העורך או העורכת של ההוצאה מכיוון שלהם יש השפעה אדירה על הספר והם יקבעו במידה רבה כיצד הספר ייראה בסופו של יום. ככל שהעורך יותר טוב כך הספר יהיה יותר טוב ולכן זהו תפקיד חשוב ביותר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?