קורס שמאות נדלן

כשאנחנו מתכוונים ללמוד תחום מקצועי מסוים כמו קורס שמאות נדלן, אחד הפרמטרים שאנחנו נבחן, הוא התייחסות לטווח ארוך, במילים אחרות, האם המקצוע שאנחנו רוצים ללמוד ישרוד בעוד עשר, עשרים או שלושים שנה. עד כמה שאנחנו יכולים להעריך.

היום אנחנו יודעים, עולם האינטרנט שינה לגמרי את שוק העבודה וגרם למחיקתם של תחומים רבים, שכן הטכנולוגיה יצרה מצב שלא היה צורך בהם יותר. לעומת זאת, יש מקצועות, למרות הטכנולוגיה עדיין יש צורך בהם וכנראה יהיה בהם צורך עוד הרבה זמן.

דוגמא טובה למקצוע כזה הוא שמאות. בין אם מדובר על שמאות רכב, שמאות דירה, עסק, אומנות או כל דבר אחר. קשה להאמין שיום אחד, בוודאי בקרוב, המקצוע ייעלם. ייתכן מאוד שהוא ישתנה, אך הביקוש אליו יימשך. לכן, לימודי שמאות זו אופציה מאוד אטרקטיבית עבורנו, אם אנחנו מחפשים מקצוע יציב וחזק, לטווח ארוך.

 

אילו יתרונות יש בלימודי שמאות

כאמור, היתרון הראשון הוא שמדובר במקצוע יציב וחזק. קשה להאמין שהוא ייעלם יום אחד. הרי חברות ביטוח, בתי עסק, בנקים, אפילו אנשים פרטיים, תמיד יצטרכו גורם שיעריך את שווי הנכסים והרכוש, תמיד יצטרכו שמאי לספק להם חוות דעת מקצועית.

היתרון השני, מדובר במקצוע שניתן לבצע אותו הן כשכירים והן כעצמאיים. יש הרבה מאוד ביקוש לשמאים ויש הרבה מאוד מקומות עבודה בהם אפשר להשתלב בתחום זה. מעבר לעניין של שכיר ועצמאי, אפשר להשתלב בו בשוק החופשי וגם במגזר הציבורי.

היתרון השלישי הוא, אנחנו יכולים להתמחות במספר תחומים, לא חייבים להתמחות בתחום ספציפי, ומעבר לכך, אנחנו גם לא חייבים לעסוק אך ורק בעבודה מעשית, בהחלט אפשר לעסוק במחקר בתחום.

היתרון הרביעי של לימודי שמאות, הם מעניקים לו הכשרה רחבה על תחומים שונים ומאפשרים לו גם לעסוק במקצועות אחרים ולא רק בשמאות.

 

זה הזמן להתחיל ללמוד! מוזמן ללמוד שמאות מקרקעין במכללת אפיק.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בחירת שם לעסק – איך בוחרים שם בצורה נכונה
הרבה פעמים, כשאנחנו מסתכלים על שמות של עסקים, לא ברור לנו מדוע נבחר דווקא השם הזה. לעיתים הוא נשמע כמו...
קרא עוד »
אוק 26, 2021
פודקאסטים על הייטק, במה הם עוסקים?
פודקאסטים על היי-טק הופכים פופולריים יותר ויותר. הם מספקים למאזינים תובנה לגבי הטרנדים וההתפתחויות...
קרא עוד »
אפר 04, 2023
כתיבת עבודת גמר – האם זה חוקי לשלם על זה?
סטודנטים רבים בוחרים לשלם עבור עבודת הגמר שלהם בשל העובדה כי העבודה הזו נתפסת כקשה במיוחד. סיון תוכלו...
קרא עוד »
דצמ 01, 2019