האם כדאי להיות בודק תוכנה?

האם כדאי להיות בודק תוכנה?

ישנם לא מעט מקצועות, אשר הפכו במהלך השנים למאוד פופולאריים, מאוד מבוקשים בקרב צעירים וצעירות אחרי צבא אשר מחפשים תחום לימוד בו הם יכולים לייצר לעצמם קריירה. אחד המקצועות האלה, הוא בודק תוכנה.

מדובר על מקצוע שהפך להיות פופולארי, בזכות ההתפתחות והתקדמות בתחום התוכנות והאפליקציות החל משנות התשעים, ובוודאי מתחילת שנות האלפיים. יותר ויותר חברות מעסיקות בודקי תוכנה, כחלק טבעי מתהליך הפיתוח, הייצור וכן השיווק.

לפני שאנחנו נסביר האם כדאי להיות בודק תוכנה מתחיל, צריך להבין מה המשמעות של מקצוע זה, על מנת שכל אחד ידע האם הוא בכלל מתאים למה שהוא מחפש וכן לאופי שלו. בודק תוכנה הוא אדם מקבל לידיו מוצר, תוכנה מסוימת שהחברה מפתחת, ועל פי פרוטוקול ופרמטרים מסוימים של בדיקות, עליו לבחון את התוכנה, לבדוק אותה היטב, ולוודא שהיא אכן תקינה, שלמה וניתן להוציא אותה לשוק. במידה ולא, עליו לדווח איפה נמצאו פגמים, מה צריך לתקן, מה הבעיות שיש לתוכנה.

האם מדובר במקצוע משתלם?

מדובר במקצוע לא פשוט עם הרבה מאוד אחריות. הרי מי שמקבל לידיו תוכנה לבדיקה, צריך לוודא היטב, שהיא אכן תקינה בשביל שיהיה ניתן להוציא אותה למכירה בשוק. אם הוא טועה, שוכח, מתבלבל, לא שם לב, הנזק לחברה עלול להיות עצום, בין אם זה מבחינה כלכלית, מקצועית ותדמיתית.

אחד היתרונות של מקצוע זה, הוא עצם היכולת של כל מי שעוסק בו, לפנות לא רק לשוק המקומי אלא גם לשווקים בינלאומיים שונים. כלומר, לא רק שאפשר ליהנות מעבודה בשוק הישראלי בתור בודק תוכנה אלא גם אפשר לצאת לשוק בארצות הברית ומדינות אחרות. כמו כן, בודק תוכנה יכול לבדוק בחברות שעוסקות בפיתוחים של תכונות שונות, ולא דווקא סוג תוכנה מסוים.

 

ראו גם: שכר של בודק תוכנה

כתוב/כתבי תגובה