באילו מקרים הרטבה במיטה חוזרת בהמשך החיים?- ד"ר קובי שגיא ד"ר טל שגיא

ד

הרטבת לילה איננה דבר קל להתמודדות הן לילדים הסובלים ממנה והן להורים לילדים שכאלה מציין ד"ר קובי שגיא. לא פעם, ישנם ילדים אשר מטפלים להם בהרטבת לילה והיא חולפת, אך חוזרת לאחר פרק זמן כלשהו. לא מעט הורים לילדים אשר נגמלו מהרטבת לילה, אך היא חוזרת להם בשלב כלשהו, תוהים מה הם עשו לא נכון ומדוע הרטבת הלילה חזרה. ישנם לא מעט מקרים שבהם חוזרת הרטבת לילה ויש לבחון את הסיבות לכך ולהציע טיפולים טובים לכך.

מדוע הרטבת לילה חוזרת?

כאמור, לא פעם הורים לילדים אשר מרטיבים בלילות, מחפשים אחר פתרונות שונים כמו של ד"ר קובי שגיא שיסייעו לילד שלהם להפסיק להרטיב בלילות. אולם, לא מעט מהם פונים לפתרונות פסיכולוגיים או תרופתיים. על אף שישנם ילדים אשר מרטיבים בשל סיבות גופניות או בשל סיבות פסיכולוגיות, הרי שידוע כיום שמרבית הילדים אינם מרטיבים בשל הסיבות הללו. כאשר נותנים לילד טיפול תרופתי לטווח זמן משמעותי, יתכן מאוד שהוא יפסיק להרטיב בלילה, אך בד בבד, יתכן מאוד שהוא יפתח תלות בטיפול התרופתי ולכן, ההרטבה עלולה לחזור בתום הטיפול התרופתי באופן מיידי או לאחר פרק זמן כלשהו. הרטבת לילה תחזור לרוב כאשר היא לא טופלה בצורה נכונה, או כאשר הילד או הנער מתמודדים עם טריגר כלשהו, לרוב נפשי, שיכול להשפיע עליהם בפן הזה.

כיצד מתמודדים עם הרטבת לילה שחזרה?

אם מדובר בהרטבת לילה שחזרה, כדאי מאוד לפנות לטיפול שבאמת יכול לסייע לילד או לנער להפסיק להרטיב באופן מוחלט. כך לדוגמא: הטיפול של ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא מתבסס על הכרות יסודית עם הילד, הם ההיסטוריה שלו ושל הוריו. הטיפול מתמקד באימון גופני באמצעות מכשור מתאים, שמטרתו היא לסייע לילד ללמוד כיצד להתאפק בלילה או לחילופין, לקום לשירותים כאשר הוא צריך באמצע הלילה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

השתלת שיער בטורקיה
כללי
kobi

טרנדים חמים בתחום האסתטיקה

עולם הטיפולים האסתטיים הפך מזה שנים רבות לחלק בלתי נפרד מחיינו. אם בעבר היה מדובר על תחום נישתי שהעסיק אנשים במעגלים מצומצמים ביותר ומשך אליו

קרא עוד »
תער גילוח
כללי
kobi

אביזרי גילוח לגילוח מושלם

נכון, עולם הטיפול הנשי הוא הרבה יותר מורכב ומחייב מזה של הגברים וכולל בתוכו הרבה מאד פעולות סיזיפיות ויומיומיות מפרכות, ועם זאת ישנה פעולה אחת

קרא עוד »