קרן הפנסיה הכי טובה – כיצד בוחרים?

קרן הפנסיה הכי טובה – כיצד בוחרים?

כשאנחנו מתחילים לעבוד בעבודה מסוימת ונהנים ממשכורת קבועה, אנחנו לא נוהגים לחשוב מי יהיה איתנו ביום בו נחליט לצאת לפנסיה או שמקום העבודה יוציא אותנו לפנסיה. זה נשמע לנו כמו משהו מאוד רחוק, משהו שאי אפשר לחשוב עליו בכלל. הרי, אנחנו מסתכלים עלינו כצעירים לנצח, שכל החיים נעבוד ונתפרנס.

אך כפי שאנחנו יודעים, זה לא בדיוק כך. לצערנו, בשלב מסוים אנחנו נצטרך לצאת לפנסיה, בין אם נרצה בכך ובין אם מקום העבודה ידרוש מאיתנו. לכן, עלינו לדאוג לעצמנו ולהפריש תשלום קבוע לקרן פנסיה, אשר ביום מן הימים, כאשר נצטרך, נוכל למשוך ממנה את הכסף שהצטבר בקרן וליהנות ממנו. בין אם זה בהוצאה חד פעמית ובין אם זה בהוצאה חודשית קבועה.

בשוק הישראלי פועלות מספר קרנות פנסיה ואנחנו צריכים לדעת לזהות, עם איזו קרן פנסיה נכון לנו לעבוד. ישנם פרמטרים שונים שיכולים להשפיע על הבחירה. חשוב להדגיש, היום אנחנו יכולים לקבל הרבה מאוד מידע על כל אחת מהקרנות ולכן לעשות השוואה ביניהן.

כיצד בוחרים את הקרן הטובה ביותר

ראשית, אנחנו צריכים לבחון מה היתה התשואה של הקרן לאורך שנים. זה לא מספיק לבחון שנה מסוימת, אלא יש לבחון מספר שנים, ואז נוכל לדעת איזו קרן ידעה להשקיע את הכסף של החברים שלה בצורה הנכונה ביותר.

שנית, יש לבחון את המסלולים שהקרן מציעה, ולראות איזה מבין המסלולים יכול לשרת אותנו על הצד הטוב ביותר.

שלישית, אנחנו צריכים לבחון את דמי הניהול שהקרן גובה וכן את תנאי הקרן באופן כללי.

חשוב מאוד לבצע את התהליך ההשוואה עם מומחים בתחום, אשר גם ידעו לספק לנו את המידע הרלוונטי וגם לעזור לנו בתהליך ההשוואה.

כתוב/כתבי תגובה