המדריך המלא לקניית מתנפחים לחצר

מתנפחים לחצר

אם יש לכם גינה, ניתן להפוך את הילדים למאוד מאושרים, וזאת כי אין כמו שעות אחה"צ הנעימות על מנת ליהנות מזמן איכות בחוץ, הרחק מהמסכים והיכן שניתן להיות חופשיים ויצירתיים, ועל כן אם מבקשים להשאיר את הילדים כמה שיותר במתחם הגינה, מומלץ לשקול לרכוש עבורם מתנפחים, כאלו שמפעילים את עולם הדמיון, מניעים לפעולה ושאינם דורשים מאתנו ההורים שום השקעה נוספת. מכאן שאם גם אותכם הילדים שכנעו לרכוש מתקן מתנפח (כי למה לחכות ליום הולדת אם אפשר ליהנות כל השנה), הרי כל שנותר לעשות זה להבין באיזה לבחור.

נתוני גודל

בחירה מהירה מגלה שקיימים שלל דגמים של מתנפחים לחצר, ועל כן לצד העובדה שפתאום ההורה מרגיש כמו ילד בחנות צעצועים, יש לעצור ולקבל החלטה מושכלת, ופה נבהיר צעד אחר צעד אלו שיקולים מוטב להכניס למשוואה. ובכן ראשית יש להתייחס לגודל של המתקן בהתאם לגודל של הגינה. יש לוודא שהמתקן ישאיר מספיק מקום תנועה מסביב ולא יגרום לגינה לחוש חנוקה. מכאן שיש ליעד למתקן פינה ולוודא שהוא לא יחרוג ממנה. כמו כן, קחו בחשבון שגם אם הגינה גדולה, אין זה אומר שכול השטח מתאים להכיל את המתקן, וזאת כי המצע צריך להיות רך, כגון דשא או אדמה.

ראשית בטיחות

מתקן בו ילדים קופצים מהווה כיף גדול, אך גם חשוב לוודא שהוא בטיחותי. אי לכך יש לוודא שהמתקן עומד בתקנים המחמירים ביותר, יש לבחון לאלו גילאים הוא מיועד (לא כל מתקן מיועד לאותו טווח גילאים), יש לבחון איזה משקל מקסימאלי הוא יודע לשאת ואף יש לבחון האם הוא מגיע עם רשת ביטחון.

מתנפחים לחצר

בדיקת איכות

כידוע מתקן מתנפח עשוי להינזק ועל כן כשעומדים לרכוש אחד, מוטב לבחון רזומה ואיכות, ולו באמצעות תגובות של לקוחות ברשת. כמו כן, יש לבחון עם איזה אחריות המתקן מגיע ואף לוודא מה האחריות כוללת, כאשר חשוב לוודא עם כמה חודשי אחריות מגיע המפוח ועם כמה חודשי אחריות מגיע המתקן המתנפח – לרוב מדובר בשני אלמנטים נפרדים. עוד נציין בקטגוריית האיכות, שיש לעצור ולהשוות עלות, ובאותה נשימה להבין שבהרבה מקרים מוצר יותר איכותי יעלה מעט יותר, אך אותה תוספת לכאורה שולית, עשויה להצדיק את עצמה לאורך זמן משמעותי.

פונקציות ועיצוב

לרוב מתנפחים כוללים אינספור דגמים, ועל כן טוב לדעת שיש דגמים ממותגים עם דמויות מוכרות, יש מתקנים שבצבעוניות יותר מוכוונים לבנות, יש מתקנים שמציעים רק מתחם קפיצה, יש מתקנים שכוללים מגלשות, יש מתקנים שמדמים ארמונות, יש מתקנים שמאפשרים לשלב מים, יש מתקנים שמגיעים עם גגון שמגן מפני השמש ועוד. אי לכך מומלץ להבין למי המתקן מיועד ובהתאם לבחור את הפונקציות והעיצוב הרצויים, ואם מתאפשר, שתפו את הילד בהליך הבחירה – בדקו איזה עיצוב יותר מושך אותו.

נוחות תפעול

עוד קריטריון שחשוב להציף הנו נוחות התפעול ועל כן לפני רכישה יש להבין שני דברים: האחד האם המתקן מיועד לעמוד בחוץ לאורך זמן, או לחלופין לשמש עבור יום ההולדת הקרוב ולאחר מכן לעבור לפינת האחסון. שנית יש להבין מהן הוראות ההפעלה והתפעול השוטף. מדוע? קיימים מתקנים שיותר נוחים לתפעול מאחרים, ולו מבחינת זמן הקיפול, המשקל של המתקן והמקום שהוא תופס בעת אחסון. מכאן שאם מבקשים ליהנות מהמתקן ולא להילחץ בכול פעם שמבקשים להעמיד או לקפל אותו, הרי שמומלץ לבחון קריטריון זה מראש. מה עוד? ברגע שמוצאים מתקן מתנפח שמרגש את הילד שלכם (ואת הילד שטמון בכם) פשוט הזמינו, כי ילדות הינה תקופה חד פעמית ואם אנחנו ההורים יכולים להעשיר אותה, הרי שזה שווה את הכול.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רשלנות בהסרת שיער: מידע שחשוב להכיר
בשנים האחרונות עלו מפר הטיפולים הקוסמטיים ובפרט התחום של הרת שיער. אולם, בהתאם לכך עלו גם מפר התלונות...
קרא עוד »
יונ 25, 2020
4 דברים שלא ידעתם על מיסוי מקרקעין
הרכישה הגדולה והחשובה ביותר בחייו של כל אדם היא רכישה של מקרקעין. מחד זו היא רכישה יקרה כספית ומאידך...
קרא עוד »
מאי 28, 2020
למה חשוב לפנות מקלטים?
פינוי מקלטים הוא חלק מהותי מההיערכות והתגובה לאסון. זה עוזר להגן על אנשים שנמצאים באזורים הפגועים...
קרא עוד »
פבר 06, 2023