מיתוג

מיתוג

מה זה מיתוג בעצם? כל חברה שרוצה להצליח בעולם הדיגיטלי או בעולם הפיזי, צריכה להציג יכולת מיתוג גבוהה. רבים נוטים לזלזל במיתוג העסק שלהם והעיקר מבחינתם, הוא לפתוח עסק. אז בואו נדבר קצת על מיתוג.

מיתוג 

מיתוג, הוא כל דבר שדרכו, יוכל האדם הפשוט להבין שהלוגו או הסיסמה שבחרתם, תוביל אותו אל בית העסק שלכם. מיתוג הוא בעצם חלק הרבה יותר חשוב מכל דבר אחר המקיף את העסק שלכם ולכן, הוא נצרך בצורה אינטנסיבית ונכונה.

מיתוג ומשמעותו 

המשמעות של מיתוג היא, שמוצר יכול להיות כל דבר, החל משהייה במלון, טיסה, קורס שפות, לבגדים, אוכל, מברשת שיניים וכו', ואלה, יהיו מזוהים עם לוגו או אוצר מילים ייחודי, אשר יבשר ללקוחות על העסק או על מוצר שבכלל אינו רשום על המיתוג שלו.

לדוגמא, מים, הם משאב חופשי שכל אדם צריך כדי לחיות ולשרוד. עם זאת, הוא הפך למוצר ביום שבו החלו בני אדם וחברות למסחור אותו, למשל על ידי מכירת מים מינרליים בבקבוקי זכוכית ובקבוקי פלסטיק.

הגדרת מותג 

מותג הוא שם, מונח, עיצוב, סמל או כל תכונה אחרת, המזהה את טובתו או שירותו של מוכר כאחד מאלה של מוכרים אחרים.

אתם יכולים להתייחס למותג כאל הרעיון או התדמית שאנשים חושבים, כאשר הם חושבים על מוצרים, שירותים ופעילויות ספציפיים של חברה, הן באופן מעשי והן באופן רגשי.

לכן, לא רק התכונות הפיזיות יוצרות מותג, אלא גם התחושות שצרכנים מפתחים כלפי החברה או המוצר שלה. שילוב זה, של סימנים פיזיים ורגשיים, מופעל כאשר הוא נחשף לשם, ללוגו, לזהות החזותית או אפילו למסר המועבר. אז השתמשו במיתוג בצורה נכונה וכאמור, מקצועית.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

תקני איזו
כללי
kobi

תקני איזו – תנו להם צ'אנס

גם אם אתם לא מכירים את ארגון ISO הסירו דאגה מליבכם. לא כולם מכירים אותו. זהו ארגון בינלאומי שכל המטרה שלו היא הגדרה של תקן

קרא עוד »