הצהרת הון – מי צריך לעשות?

הצהרת הון

הצהרת הון זהו תהליך בו אתם נדרשים לדווח לרשויות המס על גובה הנכסים שלכם. חשוב לדעת כי כמעט כל נכס נכלל בהצהרת ההון שלכם. כלומר, תצטרכו לכלול גם את שווי הרכב שלכם, חסכונות ועוד. 

מדוע אתם צריכים להצהיר על כל ההון שברשותכם?

רשויות המיסים דורשות הצהרות הון במטרה לוודא כי גידול הנכסים שלנו בוצע באופן הגיוני ללא העלמות מס כאלה ואחרות. לשם הבדיקה הם משווים את הצהרת הנון הנוכחית להצהרת ההון הקודמת ובודקים את קצב הגידול, קראו עוד בנושא. נוסף על כך הם בודקים האם קצב הגידול הגיוני לאחר תשלומי מס או שהוא מהיר מידי מה שעלול להעיד על העלמות מס.

ירושות או מתנות אינן נכללות

הנדרשים למלא טופס של הצהרות הון הם בעיקר עסקים, עצמאיים, ואף שכירים שקודמו ותנאי ההעסקה שלהם שופרו משמעותית. חשוב להבין כי הצהרת הון כוללת כמעט הכל למעט נכסים שקיבלתם במתנה או בירושה. נכסים אלה אינם נחשבים כלל בהון שלכם בשל העובדה הפשוטה כי לא עבדתם למענם. לכן, הם אינם משקפים את קצב ההתקדמות שלכם בצבירת נכסים. 

חשוב לדעת לעשות זאת נכון!

הצהרת הון חייבת להיעשות בכובד ראש וברצינות הראויה בשל העובדה הפשוטה כי טעויות בה עלולות לגרור בעיות של ממש. על כן במידה ונדרשתם להצהיר על כל ההון שלכם, חשוב לעשות זאת בסיוע גורם מקצועי אשר יודע בדיוק כיצד לעשות זאת נכון מבלי להחסיר אף פרט. החסרת פרטים עלולה ליצור בעיות כאשר תידרשו להצהיר על ההון שלכם בפעם הבאה וימצא פער גבוה מידי בקצב מהיר. פער זה נגרם כתוצאה מכך שלא הצהרתם על כל ההון שלכם בפעם הראשונה ולכן חשוב מאוד לוודא שאתם עושים זאת נכון.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

ימי קורונה
כללי
kobi

ימי קורונה: כך תישארו מעודכנים!

התפרצות נגיף קורונה בישראל הובילה לבהלה רבה בקרב האזרחים, כשרבים מבקשים להישאר מעודכנים בכל הנוגע להתפשטות הנגיף, לרבות המקומות בהם שהו חולי קורונה. כיצד ניתן

קרא עוד »
בוש לכלבים וחתולים
כללי
kobi

בוש לכלבים וחתולים

בוש נחשבת ללא ספק לאחת מהחברות המוכרות והידועות ביותר, המתמחות במזון לכלבים ולחתולים כמו פרו פלאן. החברה ממוקמת בגרמניה והיא הוקמה אי שם ב- 1960.

קרא עוד »