סגירת תיק פלילי, מתי זה אפשרי?

סגירת תיק פלילי באמצעות עורך דין פלילי הוא תהליך שמתחיל באיסוף ראיות, שיכול להיעשות על ידי רשויות אכיפת חוק או חוקרים פרטיים. לאחר איסוף הראיות, הן מעובדות ולאחר מכן מוצגות לתובע ולסנגור.

לאחר איסוף הראיות ועיבודן, הן מוצגות לתובע ולסנגור. התובע מחליט אם להגיש נגד החשוד כתב אישום בבית המשפט. אם תתקבל החלטה להמשיך בהגשת כתב אישום, התיק יתנהל בבית המשפט. עם זאת, אם לא הוגשו כתבי אישום לאחר עיון בכל הראיות, זה נחשב סגור ואין צורך בפעולה נוספת.

תהליך סגירת תיק פלילי יכול להיות קשה מכיוון שהוא מערב אנשים רבים ושונים ברמות סמכות שונות שחייבים לעבוד יחד כדי שהצדק ינצח.

קיימות דרכים שונות לצורך סגירת תיק פלילי:

– החשוד מת

– החשוד מודה

– החשוד זוכה על ידי בית המשפט

סגירת תיק פלילי היא אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך. זאת כאשר התובע והסנגור משתפים פעולה כדי להגיע להסכמה באילו אישומים יוגשו, כיצד יטופלו והאם יבוטלו או לא.

תהליך סגירת תיק פלילי יכול להיות מורכב להפליא. ישנם גורמים רבים שנכנסים לכך, לרבות האם הושגה הסדר טיעון עם הנאשם או לא ואיזה גזר דין ניתן לו.

סעיף זה מדגיש כמה מהצעדים שנוקטים תובעים וסנגורים בעת סגירת תיק פלילי.

תיק פלילי נסגר כאשר האישומים נגד החשוד בוטלים, החשוד זוכה, או שיש הסדר טיעון. תיק פלילי יכול להיסגר בדרכים רבות, אבל זה קורה לא פעם כאשר אדם מודה באשמה בכל האישומים ומקבל גזר דין מטעם המדינה. סגירת תיק פלילי יכולה לקרות גם אם אין ראיות שעלולות להוביל להרשעה. במקרים כאלה, תובעים עשויים לבטל אישומים נגד אדם פרטי או שהם עלולים להגיע עמם לעסקת טיעון.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דרושים עובדים לעבודה גמישה – למה הכוונה?
יש אנשים אשר חיים את כל החיים שלהם בצורה משעממת. מה זה אומר? זה אומר שכאשר הם משתחררים מן הצבא הם...
קרא עוד »
יונ 10, 2019
צילום תרמי – לשם מה עושים את זה
אחד הכלים המשמעותיים ביותר לצורך עבודות אינסטלציה היום, היא מצלמה טרמית. מדובר בכלי ייחודי שמאפשר...
קרא עוד »
מרץ 02, 2020
לקראת עליית מחירי החשמל – איך להתנהל נכון
מחירי החשמל עולים מעת לעת. גם בתקופה הקרובה עתידים המחירים לעלות שוב. מה עושים לנוכח השינויים הללו?...
קרא עוד »
אפר 14, 2019