תקלות נפוצות במזגנים שלא דורשות טכנאי

תקלות נפוצות במזגנים

כמעט לכולנו יש לפחות מזגן אחד בבית, אשר מאפשר לנו ליהנות מסביבת מגורים נעימה ונוחה יותר. בימות הקיץ הלוהטים, המזגן מקרר את הבית לטמפרטורה נוחה יותר, ואילו בחורף הוא מאפשר לנו ליהנות מאווירה חמימה וביתית יותר. אך בשלב כזה או אחר, המזגן ככל הנראה יתקלקל ויפסיק לעבוד. בשלב הזה רוב האנשים נכנסים לפאניקה, מתחילים לחפש מזגן חדש או לחילופין מזמינים טכנאי באופן בהול מהאתר https://www.kreizman.co.il. אך למעשה כדאי לדעת, כי ישנן לא מעט תקלות נפוצות במזגנים שלא דורשות התערבות של טכנאי, אלא ניתן לפתור אותן בצורה עצמאית.

אילו תקלות נפוצות במזגנים כדאי לכם להכיר?

אחת התקלות שמתרחשות כמעט בכל בית, היא פילטר סתום. רוב האנשים לא מודעים לכך, אך למעשה חשוב אחת לתקופה לנקות את המסננים של המזגן, כדי להקל על הפעולה שלו. במידה והמסננים סתומים לחלוטין, המזגן לא יצליח לקרר או לחמם את הבית כראוי, ורוב האנשים יחשבו שמדובר על תקלה חמורה. לכן השלב הראשוני יהיה תמיד להוציא את הפילטר ולנקות אותו היטב תחת מים זורמים. לאחר הייבוש, יש להכניס אותו חזרה למסילות שלו. כמו כן, כדאי לדעת שמי שלא מנקה את הפילטר לעיתים תכופות, מעמיס למעשה על המדחס של המזגן, דבר שבסופו של דבר יכול לגרום לקלקול בשל התחממות יתר.

בעיה נפוצה נוספת היא בעיה של נזילות מהמזגן. אנשים רבים נתקלים בתופעה שבה המזגן מטפטף להם על הראש, בזמן שהוא עובד על קירור. הבעיה כאן נובעת מכיוון לא נכון של הטמפרטורה, היות ורובינו מגיעים מהגיהינום ששורר בחוץ בעונת הקיץ, וישר מדליקים מזגן על 16 מעלות. כתוצאה מכך, הפער בין הטמפרטורה הרצויה לבין הטמפרטורה המצויה גדול מידי, והדבר מתבטא לעיתים בטפטוף. הפתרון הינו פשוט ביותר – תכוונו את הטמפרטורה ל – 25 – 24 מעלות, ותוכלו ליהנות מטמפרטורה נעימה ללא שום בעיות מיוחדות.

לסיכום, ניתן למצוא לא מעט תקלות נפוצות במזגנים שלא דורשות התערבות של טכנאי. אנשים רבים לא יודעים לתפעל את המזגן, מעבירים אותו למצב של קירור במקום חימום וכדומה. כמה דקות של תשומת לב, יכולות לא פעם לפתור את כל הבעיה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?