ייעוץ זוגי – מתי נכון לעבור אותו

ייעוץ זוגי

לא מעט זוגות בוחרים לעבור כיום תהליך של ייעוץ זוגי. זה לא אומר שהם חווים משבר או עומדים להיפרד. להיפך, היום יותר מבעבר, זוגות פתוחים לעבור תהליך של ייעוץ זוגי בשביל להימנע מהרגע בו הם יעברו משבר. במילים אחרות, הם מבקשים לרכוש כלים מקצועיים בשביל לדעת כיצד להתמודד עם מצבים מסוימים, שעלולים לייצר משבר כזה או אחר. 

זוגיות היא לא דבר קל, היא מעולם לא היתה דבר קל ופשוט, אך כיום היא מורכבת לאין שיעור מאשר בעבר. בין אם זה בגלל שינויים חברתיים, כלכליים, ומסיבות אחרות. ברוב המקרים, שני בני הזוג עובדים, שני בני הזוג מקיימים קריירה משלהם, יש להם שאיפות, מטרות, הם רוצים להציב בפניהם אתגרים ולעמוד בהם, ויחד עם זאת הם רוצים לקיים תא זוגי, משפחתי בריא ונכון, לגדל ילדים ולעשות הכל בצורה שוויונית ונכונה, שכל צד ייהנה ויגשים את עצמו. 

ייעוץ זוגי נועד לתת להם את הכלים הנכונים בשביל לראות את הדברים כפי שהם, כפי שהצד השני חווה אותם, ולדעת כיצד להתמודד עם מצבים שונים, בפרט עם משברים שעלולים להיווצר. בין היתר, כתוצאה מהניגוד המובנה שבין השאיפות האישיות לרצון לקיים תא זוגי איכותי. 

כיצד ייעוץ זוגי יכול לעזור

כאשר בני זוג מגיעים לייעוץ זוגי, הם צריכים לבוא בראש פתוח כמו אל פגישת קואצ'ינג, מוכנים לדבר על הכל ולא להסתיר דבר, מוכנים לקבל ביקורות וכן להשמיע אותה מבלי לחשוש מתגובה. התקשורת בין שני הצדדים חשובה, כמו האמון והיכולת לבטוח אחד בשנייה, שהתהליך אכן הוא נכון, הכרחי ויכול לעשות להם טוב. 

כאשר הם יושבים מול יועץ זוגי, יש להם אפשרות לדבר על דברים, אשר ייתכן מאוד שבבית, בינם לבין עצמם, הם יתקשו לדבר. כמו כן, עצם העובדה שיש במקום גורם מוסמך, גורם אחר, מאפשר להם לראות את הדברים בצורה שונה. לא רק דרך העיניים שלהם אלא גם דרך העיניים שלו, גורם אובייקטיבי, מוסמך, נטול פניות, אשר איננו מעורב בזוגיות ואיננו נוטל בה חלק, אלא דואג לשמור על האינטרסים של שניהם. 

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

כללי
kobi

מה זה NFT?

תחום הקריפטוגרפיה, ההצפנה והמטבעות הדיגיטליים לא נח לרגע. הדבר החדש בתחום זה נקרא NFT. מדובר באסימון, ללא נוכחות פיזית אלא דיגיטלית. ואם זה מזכיר לכם

קרא עוד »