נהיגה בהשפעת אלכוהול לעומת נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות

בלשון הדיבור, נדמה שאין הבדל בין אדם שנמצא תחת השפעת אלכוהול לבין מי שמצבו מתואר כשכרות. נשמע דומה כמו מילים נרדפות, אך עולה השאלה מה אומר על כך החוק, האם נהיגה בהשפעת אלכוהול לעומת נהיגה בשכרות זה אותו הדבר?

מסתבר שלא. במידה מסוימת, זה גם הגיוני משום שרמת אלכוהול בדם איננה יוצרת מעבר חד פעמי בין מצב של "שכרות" לבין מצב של חוסר שכרות (או פיכחות), קיים רצף.

השפעת אלכוהול לעומת שכרות, מה יותר חמור

לאחר שאמרנו כי נהיגה בהשפעת אלכוהול לעומת נהיגה בשכרות זה לא אותו הדבר, אפשר לעבור לשאלה מה יותר חמור. אין ספק כי לא רצוי, לא חוקי ואפילו מסוכן מאוד לנהוג בשכרות או תחת השפעת אלכוהול. נהיגה בשכרות מעמידה את הנהג עצמו בסיכון וכך גם אחרים.

יחד עם זאת, שכרות נחשבת חמורה יותר והשפעתה יותר מסוכנת לעומת נהגה בהשפעת אלכוהול. נהיגה תחת השפעת אלכוהול בדרך כלל תביא לפסילת רישיון לתקופה קצרה יחסית, עם תנאי שלא לחזור על עבירה דומה לפרק זמן ארוך יחסית. לעומת זאת, נהיגה בשכרות גוררת פסילת רישיון ארוכה הרבה הרבה יותר.

זאת בנוסף לסנקציות נוספות, עונש על תנאי במקרה של הישנות נהיגה בשכרות, בדיקה במרב"ד ועוד.

האם ניתן לשנות אישום לנהיגה בהשפעת אלכוהול

אתם עומדים בפני אישום של נהיגה בשכרות? עורך דין מומחה לדיני תעבורה יכול לבחון את מכלל הראיות והתנאים. בהינתן עדויות, רישומי המשטרה, תוצאות הבדיקות והיסטוריה של עבירות התנועה, כל זה ישפיע הן על האישום והן על גזר הדין. במצבים מסוימים ניתן להמיר את עבירת השכרות. וכפי שהסברנו, נהיגה בהשפעת אלכוהול לעומת נהיגה בשכרות, אלה מצבים שונים לגמרי.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

כללי
kobi

מהו היטל השבחה?

כל בעל נכס כלשהו (לרבות דירה או קרקע) הפועל לטובת העלאת הערך הנכס על ידי זכויות בנייה מורחבות ואישורים מטעם הוועדה לתכנון ובנייה המקומית –

קרא עוד »