שטיפת ידיים עם סבון – לא רק בשביל הריח

שטיפת ידיים עם סבון – לא רק בשביל הריח

אפשר לומר, שבשנים האחרונות המודעות לאסתטיקה והגיינה עלתה פלאים וחוללה מהפכה של ממש באורח החיים של רבים מאיתנו. חשוב לציין, החשיבות בשמירה על היגיינה, היא לא עוד סטיגמה חדשה שנדבקה אלינו, אלא חובה על כל אחד ואחת מאיתנו להתייחס לזה ברצינות ולחולל שינוי דרסטי. למגוון מוצרי היגיינה איכותיים הכנסו לאתר זה!

מדוע כל כך חשוב לשמור על היגיינה?

אנחנו נמצאים שעות רבות מחוץ לבית, בין אם זה בעבודה, בבית הספר, באוניברסיטה או בכל מקום אחר. הידיים שלנו נוגעות בדברים רבים בשעות האלה ונצמדים אליהם אין סוף חיידקים. חשוב לציין, שבשל העובדה שהידיים שלנו הן איבר חשוף מאוד ואחד המקומות הראשונים שהחיידקים נצמדים אליו ולא מרפים.

מומלץ מאוד להרגיל את עצמנו לשטוף ידיים בסבון

אנשים רבים חושבים ששטיפת ידיים במים בלבד מספיקה, אך סברה זו אינה נכונה כלל! שטיפת הידיים במים בלבד לא מעניקה את התוצאה הרצויה ואינה מסלקת את החיידקים הרבים שהצטברו בכפות הידיים שלכם במשך היום! אל תחכו ליציאה מהשירותים או לזמן הארוחה כדי לשטוף ידיים בסבון, בכל הזדמנות שיש לכם- רחצו את הידיים בסבון וסלקו את החיידקים.

כיצד נרגיל גם את עצמנו וגם את הילדים שלנו לשטיפת ידיים עם סבון?

ברגע שתזכרו שמצטברים חיידקים רבים בכפות הידיים שלכם וכמו כן, בכפות הידיים של ילדכם, לא תוכלו לוותר על שטיפת הידיים בסבון. דבר נוסף וחשוב מאוד, הוא העובדה שמחלות רבות עלולות לעבור דרך החיידקים בכפות הידיים בלבד! אולי זו העובדה שילדים רבים חוזרים חולים מהגן.

ומה לגבי ג'ל לחיטוי ידיים? 

אנשים רבים סבורים, כי ג'ל לחיטוי ידיים הוא הדרך הטובה ביותר לסילוק החיידקים. ובכן,  אל תתנו לסברה זאת להטעות אתכם! מחקרים רבים מוכיחים שג'ל החיטוי אמנם מסלק את החיידקים, אך מצמיד חומרים כימיקליים לידיים שלכם וכמו כן מעביר אותם בנגיעה במאכלים שונים בידיים שעברו חיטוי בג'ל. 

נוסף לכך, במקרה שהיד שחיטאתם באמצעות ג'ל, נגעה בחומרים כימיקליים שונים, החומרים הללו עלולים להיספג בעורכם וליצור נזקים שונים חלילה. זכרו, אם הבריאות של ילדכם ושלכם חשובה לכם, אל תזניחו את שטיפת הידיים בסבון והמנעו משימוש בג'ל לחיטוי.

> אולי יעניין אתכם לקרוא גם על מפיצי ריח? קראו בהרחבה

כתוב/כתבי תגובה