פיצויים לשורדי שואה – מה מגיע?

אחד המנגנונים החשובים ביותר שנוצרו במהלך השנים, בקשר שבין מדינת ישראל לגרמניה, הוא מנגנון פיצוי עבור ניצולי ושורדי שואה. מדובר על מנגנון שנועד לעזור לניצולים ולשורדים מבחינה כלכלית ובהיבטים אחרים, מתוך הבנה של גרמניה, שהיא נושאת באחריות למצבם. 

מנגנון זה נוצר עם הזמן בעקבות שיחות ודיונים בין שתי הממשלות וכן הוא שופר בדרכים שונות, במטרה להתאים את עצמו לרוח התקופה. מאחר והניצולים, באופן טבעי, מזדקנים, אז הצרכים שלהם משתנים. ממשלת גרמניה מכירה בכך ולכן היא מייצרת כלים שונים שנועדו לסגור את הפערים ולאפשר לניצולים לקבל את מה שהם זקוקים לו. 

החשיבות של פיצויים לניצולי ושורדי שואה מהמדינה הגרמנית היא משמעותית. יש פה לא רק הכרה באחריות למעשים ובאשמה, אלא גם הבנה שיש למעשים אלו משמעות ארוכת טווח שלא ניתן לברוח ממנה ולא ניתן להניח אותה בצד. לכן ישראל מקפידה שהניצולים והשורדים יקבלו את מה שמגיע להם מהמדינה הגרמנית. 

למידע על פיצויים לנפגעי שואה מגרמניה ועל פיצויים לדור שני של ניצולי שואה >>>

איך זה מתבצע?

בשביל שזה יקרה, על כל ניצול שואה או משפחתו, להגיש בקשה, להציג את המסמכים הרלוונטיים, ולבחון תחת איזו קטגוריה הוא שייך, בשביל שיוכל לקבל את הפיצוי המתאים. 

לשם כך, נכון לשכור עורך דין ואנשי מקצוע שמתמחים בתחום. מדובר על אנשים שיש להם ידע וניסיון, הם עובדים מול הרשויות הגרמניות וכן הישראליות, ויש להם את כל מה שנדרש בשביל לאפשר לניצולי שואה לקבל מענה כמה שיותר מהר. 

חשוב להדגיש, עם הזמן, החקיקה השתנתה, ונוצרו תנאים שונים ומגוונים המאפשרים לקבל פיצויים ולזרז תביעות ישנות. חשוב להשתמש בכלים אלו דרך אותם אנשי מקצוע, בשביל לקבל את הפיצוי שמגיע. במקרים מסוימים ייתכן מאוד שהפיצוי יהיה גבוה יותר ממה שהיה בעבר. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שירותי אחזקה לבניינים: למי כדאי לפנות?
 ישנם סוגים רבים ושונים של שירותי אחזקת מבנים הכוללים: הדברה, טיפול במדשאות, עבודות חשמל ועבודות...
קרא עוד »
יול 04, 2022
צילום בת מצווה שתזכרי לנצח
אם פעם רק אירוע של חתונה היה כזה שעבורו נדרשה השקעה מרובה, הרי שהיום לאירוע הזה יש מתחרים צמודים,...
קרא עוד »
אוק 13, 2018
האם הכהיית חלונות לרכב מתאימה לכל דגם?
אנחנו בימים מתוחים מאוד מבחינה פוליטית ואפשר לראות כי המדינה עומדת לפני בחירות וכי אזרחי ישראל...
קרא עוד »
נוב 21, 2018