כיצד עו"ד גישור יכול לסייע לנו?

כיצד עו

במידה והחלטתם להתגרש, מומלץ להגיע לגישור על מנת להגיע להסכמות בכל הקשור למחלוקות סביב עניין הגירושים, כגון: משמורת, מזונות ועוד. בניגוד להליך המשפטי, בפגישות עם מגשר ניתן להביא את הצרכים והרצונות של כל צד, ובאווירה רגועה ליצור הסכמה בין הצדדים או להציע פתרונות יצירתיים שמאפשרים רווח לשני הצדדים, אף ללא צורך להתפשר על צרכיהם.

בשונה מהליכי משפט או הליכי בוררות, בהליך הגישור יש בניית אמון וכבוד בין המעורבים והמפגשים מתנהלים בצורה רגועה ונינוחה תוך כבוד הדדי והבנת סיבות הגירושין. סקרים שנעשו הוכיחו שביעות רצון גבוהה בקרב בני זוג שעברו הליכי גישור מאשר אלו שבחרו בהליכי משפט או בבוררות.

יתרונות הגישור

  1. מיקוד – הליך הגישור נחשב להליך יעיל שאורך זמן קצר יחסית וממוקד. משכך, חוסך ההליך זמן יקר וכסף רב לבני זוג המעוניינים להתגרש.
  2. מעורבות – ניתנת מעורבות לשני הצדדים בבניית ההסכם ביניהם ובכך מתאפשר לכל צד לשלוט בהליך ולצאת שבע רצון מהסיכום.
  3. יצירתיות – העו"ד לגישור שהוסמך לכך, יכול להציע פתרונות יצירתיים בהסכמת הצדדים, פתרונות שאינם מוצעים במסגרות אחרות.
  4. חיסיון – הליך הגישור נמצאת תחת חיסיון וכל מה שנאמר או עלה במסגרת הדיונים בגישור לא יוכל לשמש כהוכחה כלשהי בהליכים אחרים.
  5. שמירת מערכת היחסים – כאשר הדיונים לא נערכים ב"להבות גבוהות" כמו בבתי המשפט אלא באווירה נעימה ורגועה, ניתן לבנות את מערכת היחסים מחדש ולפחות לא להרוס אותה לעתיד.
  6. אנושיות – בניגוד להליך הטכני בלבד שמציעות הערכאות המשפטיות, בהליך הגישור ניתן להביא את הצד האנושי של הדברים. ניתן לקיים דיאלוג בין הצדדים, ניתן להתבטא באופן פתוח ולקבל כבוד הדדי או לשתף ברגשות בין הצדדים.
  7. הסכם גישור כפסק דין – במידה ושני הצדדים הגיעו להסכמה, ניתן להגישה לבית המשפט ולקבל תוקף של פסק דין להסכמה זו.
  8. אין פגיעה במצב שאין הסכמה – במידה ואין הסכמה בין הצדדים ניתן להחזיר את התיק לערכאה משפטית ללא פגיעה כלשהי בהליך או באחד מהצדדים.

מידע נוסף בנושא ניתן למצוא באתר https://www.lawlife.co.il/.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

איך להשקיע בשוק ההון

שוקי ההון הם אחד מתחומי ההשקעה המעניינים והרווחיים ביותר. השוק מספק הרבה הזדמנויות למשקיעים להרוויח כסף. משקיעים יכולים לקנות מניות, אג"ח או נכסים פיננסיים אחרים

קרא עוד »

ממיר מטבעות

בעולם של היום, ערכי המטבעות משתנים כל הזמן וקשה לעקוב אחריהם. בעזרת ממיר מטבעות, אתם יכולים לקבל את המידע שאתם מחפשים בקלות. ממיר המטבעות פותח

קרא עוד »