כמה עולה שירות אפוסטיל?

שירות אפוסטיל

שירות אפוסטיל הוא שירות שניתן לכם על ידי משרד עורכי דין ונוטריון אשר מגישים בקשה לרשות המוסמכת מטעם המדינה לתת אישור אפוסטיל. אישור זה מיוצג בחותמת הניתנת על ידי הנציגים המורשים מטעם המדינה להעניק אישור זה. המטרה של חותמת זו היא לאשר מסמכים רשמיים של גופים מטעם הממשלה להענקת המסמכים הללו.

לדוגמה: תעודות נישואין/גירושין, תעודות לידה, תמצית משרד הפנים ועוד. כל תעודה רשמית כזו מטעם המדינה שתאושר באמצעות חותמת אפוסטיל תהיה כבילה בבתי משפט בכל מדינה שחתמה על אמנת האג.

מהיכן מגיע הרעיון לאישור אפוסטיל?

ראשית האפוסטיל החלה באמנת האג בשנת 1961. אמנה ש118 מדינות ברחבי העולם, כולל מדינת ישראל כמובן, חתומות עליה. באמנה מפורט כי מסמך שהונפק על ידי אחת המדינות הללו החתום בחותמת אפוסטיל תוכר ותאושר לצורך הכרה משפטית באותן המדינות החתומות על האמנה. במידה ואתם צריכים לאשר מסמך משפטי עבור מדינה שאיננה חתומה על האמנה תצטרכו לפעול מול משרד החוץ והנציג המקומי של משרד החוץ של אותה מדינה היושב בישראל.

מי רשאי בישראל להעניק אישור אפוסטיל?

בישראל מי שיכול להעניק שירות אפוסטיל הוא משרד החוץ וכן משרד המשפטים. כדי לקבל את החותמת תצטרכו לעבור עבור של הפקיד מטעם אחד מהסמכויות המדוברות שיבדוק את מהימנות המסמך ואת הנוטריון החתום על המסמך ושהוא אכן רשום כנוטריון מוסמך בישראל.

כמה זה עולה לנו?

עלות שירות אפוסטיל וחותמת עשוי להיות כרוך באגרה של כמה עשרות שקלים לא כולל שכר טרחה של עורך דין ככל הנראה. העלות עשויה להשתנות מעת לעת, כמו גם העלות שתגבה על ידי עורך הדין שלכם. בנוסף, כאשר מדובר במדינה שאיננה חתומה על האמנה ייתכן והתהליך יהיה מסורבל יותר ויצריך עלויות שונות.

> מידע מקצועי ופרטים נוספים ניתן לקבל באמצעות אתר http://blbl.co.il!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סרטוני תדמית
חברות מסוימות אוהבות להשתמש בסרטוני תדמית ככלי לתקשורת ערכי המותג והמוצרים שלהן לקהל היעד שלהן....
קרא עוד »
אוג 31, 2022
מימון חוץ בנקאי לעסקים – לאיזה עסקים זה יכול לתת מענה?
מימון חוץ בנקאי הוא מקור מימון מרכזי לעסקים. בעוד שהבנקים מממנים את רוב העסקים, מימון חוץ בנקאי הוא...
קרא עוד »
אוק 01, 2022
תובנות פנימיות: פענוח החזרי מס
החזרי מס נתפסים לעתים קרובות כעל רוח מבורכת, אך הבנת המורכבות מאחוריהם היא חיונית למיצוי היתרונות...
קרא עוד »
אפר 25, 2024