איך בודקים דירוג אשראי?

איך בודקים דירוג אשראי

בעבר, כל בנק או ספק שירותים פיננסיים היה מבצע חישובים והערכות משלו, על מנת לקבוע סוג של דירוג אשראי פנימי לכל לקוח. כיום, מוגדר כי לכל אחד ישנו דירוג כזה, המבוסס על נתונים פיננסיים ומידע שהצטבר ומועבר על ידי גורמים שונים כגון בנקים, הוצאה לפועל, חברות כרטיסי האשראי.

דירוג אשראי מושפע מכמה נתונים

מצד אחד מנתונים חיוביים (למשל, הלוואה שהוחזרה ללא פיגורים) ומצד שני מנתונים שליליים. נתון שלילי למשל יהיה עיקול בשל חוב, מכתבי התראה על אי תשלום הלוואה בזמן וכדומה. מכיוון שהדירוג נחשב לאבן דרך משמעותית בפעילות פיננסית, בנקאית, משכנתאות וכדומה, חשוב לדעת כיצד ניתן לבדוק אותו. הבדיקה חשובה כל כך, מפני שבמידת הצורך, ניתן לנקוט צעדים שונים על מנת לשפר את הדירוג. לרוב, הצעדים הללו גם תורמים לרווחה הכלכלית, לכלכלת המשפחה וליכולת לצבור הון וחסכונות, להמשך הדרך.

בודקים דירוג אשראי בלי לצאת מהבית

גופים שונים קיבלו הסמכה להיחשב ללשכות אשראי. יש כמה חברות שמספקות שירות של בדיקת דירוג אשראי לעסקים , אולם יש רק מקור אחד הזמין כיום, לבדיקת דירוג אשראי לאנשים פרטיים ולמשפחות. הבדיקה הרבה יותר פשוטה מכפי שחשבתם, לא צריך בשביל זה אפילו לצאת מהבית. כל מה שצריך זו אפליקציה ייעודית.

בשלב זה, אין טעם לפנות למרבית לשכות האשראי הקיימות בארץ. רק אפליקציה שנקראת קפטן קרדיט, ששייכת לחברת דן אנד ברדסטריט עושה את העבודה. מאתר החברה אפשר להוריד את האפליקציה ומיד לאחר מכן לקבל דרכה את הדוח. אפשר להתייחס לכך גם כאל שלב ראשון, מפני שמדובר בנתונים גולמיים. תוכלו לפנות לאחר מכן אל חברת ייעוץ אשראי קליר , על מנת לקבל ייעוץ בנושא שיפור דירוג, ייעוץ אשראי ואף צעדים לשיפור כלכלת המשפחה שלכם.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

תקני איזו
כללי
kobi

תקני איזו – תנו להם צ'אנס

גם אם אתם לא מכירים את ארגון ISO הסירו דאגה מליבכם. לא כולם מכירים אותו. זהו ארגון בינלאומי שכל המטרה שלו היא הגדרה של תקן

קרא עוד »