איך בוחרים קרן פנסיה אצל אבנר הייזלר?

קרן פנסיה

לאחרונה משרד האוצר בחר בארבע קרנות פנסיה מומלצות. הסיבה שהוא המליץ עליהן, לאחר סקר שוק רחב, דמי ניהול מופחתים. קרנות הפנסיה, שעלו בסקר כטובות ביותר הן: הלמן-אלדובי, אלטשולר-שחם, מיטב דש, ופסגות. אבנר הייזלר, מומחה לתביעות נגד חברות הביטוח, מציין כי אחד החסרונות העיקריים של קרנות פנסיה הוא דמי הניהול אותם יש לשלם בכל חודש. במשך שנים רבות ציפו כל אותם העובדים, שחששו לשלם דמי ניהול גבוהים בקרנות הפנסיה שלהם. דמי הניהול יהיו נמוכים עד כמה שאפשר, אך במשך שנים רבות, דבר זה לא השתנה, ולכן אנשים רבים נמנעו מקרנות הפנסיה וביטוח המנהלים הפך לאופציה חביבה במיוחד, אז איך בוחרים קרנות פנסיה.

מה הם דמי הניהול המוצעים כיום לציבור?

במשך שנים היו קיימות קרנות פנסיה, אך הן היו גבהות דמי ניהול חודשיים, שהקשו לחינם על הלקוחות שלהם. בשנים האחרונות החלו לבצע דמי ניהול זולים מאד בחלק מן הקרנות רבים מן האנשים החלו לבחור בקרנות פנסיה אלו, עד שהן הפכו למומלצות. אבנר הייזלר מציין כי דמי הניהול בקרנות הפנסיה המובחרות הן עד 80% זולות יותר מקרנות הפנסיה הרגילות.

אורך הזמן של דמי ניהול מופחתים

אבנר הייזלר טוען כי קרנן של קרנות הפנסיה תעלה בזכות דמי הניהול המפחיתים, עד לפי המכרז הקיים חברות ביטוח המנהלות את קרנות אלו התחייבו, על פי המכרז, להשאיר את דמי הניהול המופחתים ל10 שנים מיום הצטרפות המבוטח לקרן.

מה המשמעות של דמי הניהול הזולים כלפי העובדים?

אבנר הייזלר טוען כי לדמי הניהול ישנה השפעה משמעותית ביותר לגבי גובה הקצבה, שאותה העובד יקבל לאחר כמו כן, כלומר דמי ניהול גבוהים הם המשפיעים העיקריים על סכום הקצבה, שהמבוטח מקבל קצבה גבוהה. הצטרפות אל הקרנות הנבחרות, שיש להן דמי ניהול פוחתים יכולה להגדיל את סכום הפנסיה ב16% רק בזכות העובדה ש דמי ניהול מופחתים.

לאיזה מעסיקים מתאים הרפורמה?

בהחלט אבנר הייזלר מציין כי הרפורמה, אכן מתאימה למעסיקים ומעסיק רשאי לצרף עובד חדש שלא הצטרף בעבר לקרן פנסיה אחרת. המעסיק רשאי לבחור קרן פנסיה מהקרנות בעלות דמי הניהול הנמוכים ללא התייעצות עם העובד.

מעסיק שיש לו הסכם עם חברת ביטוח אחרת?

אבנר הייזלר מציין כי למעסיקים, שיש להם הסכם עם חברת ביטוח אחרת. הם יכולים לצרף מבוטחים חדשים לקרנות הפנסיות הנבחרות, החל מתאריך 1.4.19.ההסכם יפוג בתאריך 31.3.19.

מעסיק יכול לצרף לאיזה קרן שיבחר

*יודגש כי אבנר הייזלר אינו עורך דין, אך מומחה בהגשת תביעות אל מול חברות הביטוח על כל הצד הפרוצדורלי.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ניקוי מחשבות שליליות, לאן כדאי לפנות?
יש הרבה יתרונות ללכת לטיפול שיעזרו לך לנקות מחשבות שליליות. החשוב ביותר הוא שזה יכול לעזור לך לפתח את...
קרא עוד »
ינו 25, 2023
אחסון וורדפרס מומלץ
וורדפרס היא מערכת CMS פופולרית שקיימת כבר שנים. יש לו בסיס משתמשים עצום והוא גם קל מאוד לשימוש. הנקודה...
קרא עוד »
אוק 11, 2022
איך לבחור לוקרים איכותיים לעסק שלכם
כדי שהלקוחות והעובדים שלכם יוכלו לאחסן את החפצים שלהם בלוקרים בביטחון, הדבר הראשון שתצטרכו לבדוק...
קרא עוד »
דצמ 20, 2020