איך לבחור קייטנה לילד?

מחנה קיץ

הקיץ מגיע אלינו בצעדי ענק, ולא מעט הורים מחפשים אחר מסגרות לילדים, לרבות קייטנות. כשההיצע רחב, והעלויות זהות – איך אפשר לבחור את הקייטנה המתאימה ביותר? ובכן, ריכזנו בעבורכם כמה טיפים בנושא. שנתחיל?

להכיר את מגוון סוגי הקייטנות

יש לא מעט קייטנות ייחודיות לילדים, בין אם מדובר בקייטנה בקונספט מסוים, ובין אם זו הרשמה למחנה קיץ 2019. כיום קיימות קייטנות מסוגים שונים, החל מקייטנת ספורט, קייטנת יצירה ועד לקייטנה שעוסקת במדע ופיזיקה. כדי לבחור את הקייטנה האידיאלית – הכירו את מלוא סוגי הקייטנות השונים.

פרק הזמן של הקייטנה

לקייטנות יש בדרך כלל כמה מחזורים, כשיש קייטנות שנמשכות שבוע ויש כאלה שנמשכות שלושה שבועות. חשבו מהו פרק הזמן האידיאלי ביותר בעבורכם ולפיו תוכלו לבחור את הקייטנה הרצויה. כמו כן, יש להתחשב בשעות הפעילות של הקייטנה, כלומר האם הילד יוצא בשעה 8:00 בבוקר וחוזר אחר הצהריים או שמא מדובר בקייטנה הכוללת לינה? בררו את כל הפרטים מראש על מנת שתוכלו לבצע את הבחירה המושכלת.

פעילויות ייחודיות

רוב הפעילויות בקייטנות הסטנדרטיות הן די דומות, בדרך כלל יש זמן בבריכה מידי יום, ולפחות טיול אחד ליעד אטרקטיבי (כמו ספארי, מימדיון וכו'). כדאי לברר מבעוד מועד אילו פעילויות ייחודיות מחכות לילדיכם בקייטנה: האם הם ייהנו משיעורי כדורסל? האם ילמדו כיצד ליצור ולהכין אלמנטים בעבודת יד? האם ייהנו ממשחקים ספורטיביים?

פעילויות חברתיות הן חשובות לא פחות מהמסגרת של הקייטנה, לכן חשוב לבדוק אילו אטרקציות מחכות לילדים ואילו פעילויות הם עתידים לחוות.

מחנה קיץ

להתחשב ברצון הילד

לא מעט הורים רושמים את ילדיהם לקייטנות מבלי להתייעץ עמם, וחבל. הילדים גדולים דיים כדי לבחור בעצמם את סוג הקייטנה, ואם בכלל להירשם אליה. כמו כן, נציין כי יש ילדים שמעדיפים להירשם לסאמר קאמפ, ולו בשל מגוון החוויות האטרקטיביות שהמקום מציע לחניכים. אל תקבלו החלטה לבד, התייעצו עם הילדים, תנו להם לבחור ולהחליט ביחד איתכם.

אינטראקציות חברתיות

הקייטנות מהוות הזדמנות נהדרת בעבור הילדים לפתח את כישוריהם החברתיים. חלק מההורים יעדיפו לרשום את הילדים לקייטנה שאליה הולכים החברים של הילד. יחד עם זה, יש הורים שדווקא יעדיפו קייטנות אחרות ולו בשל העובדה שכך הילדים יוכלו להכיר חברים חדשים ולהרחיב את המעגל החברתי שלהם. לא משנה באילו מבין האפשרויות תבחרו, העיקר שתתחשבו באלמנט החברתי, ותבצעו את הבחירה הטובה ביותר.

התחשבו בעלויות

בואו נודה באמת, גם המחיר מהווה אלמנט בבחירת הקייטנה, אבל זה לא אומר שיש לבחור בקייטנה הזולה ביותר, אלא בזו שמעניקה לילדים את הערך הגבוה ביותר. תוכלו לערוך השוואה בין הקייטנות השונות, כשבין היתר יש לקחת בחשבון את עלויות הקייטנה.

לסיכום, בחירת קייטנה צריכה להיות באופן מושכל, ולכן יש לקחת בחשבון את כל האלמנטים שצוינו מעלה. חופשה נעימה!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

ייעוץ לבנייה ירוקה
כללי
kobi

לבנות נכון – לבנות ירוק

אפשר להגיד שבנייה ירוקה היא כבר מזמן לא טרנד חולף ושהיא ממש פה בשביל להישאר, מעודדת את העולם ללכת בדרכיה. הבנייה הירוקה לא מיטיבה רק

קרא עוד »