האם ניתן לחתום על הסכם ממון גם לאחר החתונה?

הסכם ממון הוא הסכם שמקובל לערוך לפני החתונה כאשר בני הזוג סוגרים ביניהם את כל הנושאים הממוניים למצב שבו חס וחלילה הם יחליטו לפרק את החבילה. אולי זה לא כל כך סימפטי ובטח שזה לא קל כאשר המבט הוא קדימה לעתיד וורוד ומוצלח, לדון על אופן חלוקת הרכוש במצב של גירושין, עם זאת חשוב להבין עד כמה עשוי ההסכם הזה להיות חשוב וכמה הוא יועיל לכם להמשך אם חלילה יקרה משהו לזוגיות שלכם.

הסכם ממון – לא יועיל לא יזיק

כדאי להתייחס להסכם הממון כאל משהו שלא חייב לבוא לשימוש. הוא נעשה רק כמקדם ביטחון ואם הוא לא יועיל כלומר אם לא יהיה בו צורך, הוא בוודאי שלא יזיק.

השאלה המרכזית אותה שאלנו בכותרת ועליה אנחנו מבקשים לדון כאן במאמר היא האם אפשר לעשות את הסכם הממון גם אחרי החתונה. כלומר אם לא עשיתם אותה בגלל חוסר ידיעה, או אפילו בגלל שפשוט לא הספקתם, עדיין יש לכם את האפשרות לערוך אותה כעת לאחר הנישואין?

אז האמת היא שבהחלט כן.

הסכם הממון שנערך בזמן בו אתם רגועים ומצליחים להגיע להסכמה ברורה ביניכם איך וכיצד תחלקו ביניכם את הרכוש אם יקרה חליה ותרצו לפרק את החבילה ביניכם עשוי בהחלט לשמש אתכם ולפתור עבורכם הרבה מאוד בעיות אם יקרה מצב בו אתם אכן תחליטו להתגרש ולפרק את קשר הנישואין ביניכם. להמשך קריאה

חשוב לזכור ולדעת. הסכם הממון הוא לא הסכם שאתם אמורים להחזיק על השולחן שלכם בסלון או לתלות אותו על הקיר בחדר העבודה. ההיפך הוא הנכון. מותר לכם לשכוח מקיומו של ההסכם כל עוד הוא לא נדרש. במקרה הצורך הוא זה שיציל אתכם. למידע נוסף https://www.toenr.com/

ליצירת קשר עם טוען רבני https://www.din.co.il/lawyers/11428/28386/

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סרטוני תדמית
חברות מסוימות אוהבות להשתמש בסרטוני תדמית ככלי לתקשורת ערכי המותג והמוצרים שלהן לקהל היעד שלהן....
קרא עוד »
אוג 31, 2022
מחפשים מטבחים זולים עד 3000 ש"ח?
מי לא רוצה לקנות מוצר שווה ולשלם עליה מעט? נדמה שאף אחד לט מתנגד לסוג כזה של דיל. כי כל אחד רוצה לקבל...
קרא עוד »
מרץ 07, 2022
איפה עושים הסרת שיער בלייזר בתל אביב?
יש מכונים רבים שמבצעים הסרת שיער בלייזר אך הצוות המקצועי ביותר אשר מבצע את פעולות הללו,  הוא זה...
קרא עוד »
ינו 03, 2021