ד"ר קובי שגיא משיב: האם מומלץ לטפל בהרטבת לילה?

לטפל בהרטבת לילה

הרטבת לילה זו תופעה בלתי נעימה בעליל. אמנם היא לא מעידה על בעיה רפואית ואינה מצריכה כל טיפול פיזי. אבל בכל זאת היא נחשבת לבעיה מציקה ומעיקה עד מאוד. כמה קשה לילד שלא מצליח לקום בבוקר יבש! כמה קשה לו להתמודד עם האכזבה היומית ועם התחושה שהוא לא מצליח לעמוד ברף שמצפים ממנו לעמוד בו! הוא רוצה כמו כל החברים לפעמים לארח ולפעמים להתארח לשנת לילה. אבל כל עוד הרטבת הלילה מאיימת עליו כל זה אינו אפשרי. הוא נאלץ לשמור על הבעיה בסוד וללון בגפו בלי גיוונים וחידושים. אז מה באמת ניתן לעשות?

הכירו את האתר של ד"ר קובי וטל שגיא

טיפולים שונים לתופעה

יש כיום מגוון שיטות טיפוליות (כמו זו של ד"ר קובי שגיא) ואמצעים אשר מטרתם למנוע הרטבות ולכוון את הילד לגמילה מלאה גם מהרטבות לילה. אך כמובן שלא כל טיפול מתברר כמוצלח ולא כל גורם טיפולי מצליח להוכיח את עצמו בשטח. השאלה האם בכלל מומלץ לטפל מקבלת את התשובה הבלתי מחייבת 'תלוי'. כן, חשוב מאוד לבחון את המקרה לגופו ולהחליט האם נכון לפנות לטיפול. כמו כן יש לברר על הטיפולים המוצעים ולהחליט איזה מבין כל האפשרויות עשוי להתאים לילד שלכם.

האם הילד צריך טיפול? ד"ר טל שגיא עונה

לפני הכול יש לבדוק האם הילד נמצא בשלב המצריך טיפול. הכללים מגדירים כי כאשר ילד מעל גיל חמש מרטיב באופן קבוע כשלוש לילות במשך השבוע הגיע הזמן לטפל בו. מרגע זה ואילך ההרטבה מוגדרת כבעיה וחשוב לפתור אותה, ורצוי כמה שיותר מהר. אך כעת יש לבחון אילו אפשרויות טיפול קיימות ואל מי מומלץ לפנות.

ההמלצה – הטיפול של ד"ר קובי שגיא

ד"ר קובי שגיא מציע טיפול מתקדם מאוד אשר כולל שני רבדים שונים אשר יחד מצליחים להוביל את הילד אל היעד הסופי של לילות יבשים. המרכיב העיקרי הוא הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי. מדובר על ליווי הכולל שיחות וחיזוקים חיוביים והוא מציב מול הילד את היכולת שלו לשמור על הסוגרים ולקום יבש בבקרים. מלבד זאת נעזרים במכשיר חדשני אשר מסייע לילד להתעורר בעת הצורך ולקום לשירותים. טיפול מומלץ עם המון הצלחות!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

ייעוץ לבנייה ירוקה
כללי
kobi

לבנות נכון – לבנות ירוק

אפשר להגיד שבנייה ירוקה היא כבר מזמן לא טרנד חולף ושהיא ממש פה בשביל להישאר, מעודדת את העולם ללכת בדרכיה. הבנייה הירוקה לא מיטיבה רק

קרא עוד »