קרטיטיס, פירוש ומתי נדרש ניתוח

קרטיטיס היא דלקת של הקרנית, השכבה השקופה המכסה את המשטח הקדמי של העין. זה יכול להיגרם ממגוון גורמים כמו זיהום, פציעה ותסמונת עין יבשה. התסמינים כוללים אדמומיות, כאב, ראייה מטושטשת ורגישות לאור. ניתן לטפל בקרטיטיס באמצעות אנטיביוטיקה או תרופות אחרות בהתאם לגורם. במקרים חמורים, ייתכן שיהיה צורך בניתוח כדי לתקן כל נזק שנגרם כתוצאה מדלקת קרטיטיס.

אז מה זה קרטיטיס והאם יש צורך בניתוח?

קרטיטיס היא דלקת של קרנית העין, השכבה החיצונית השקופה של העין. זה יכול להיגרם על ידי זיהומים חיידקיים, פטרייתיים או ויראליים, תגובה אלרגית לחומרים מסוימים או פגיעה פיזית בעין. תסמינים של קרטיטיס יכולים לכלול אדמומיות ונפיחות של העין, כאב ורגישות לאור. במקרים חמורים, זה יכול להוביל לאובדן ראייה אם אינו מטופל. הטיפול בקרטיטיס כולל אנטיביוטיקה או תרופות אנטי פטרייתיות ובמקרים מסוימים ייתכן שיהיה צורך בניתוח. קרטיטיס היא דלקת של הקרנית, השכבה החיצונית השקופה של העין. זה יכול להיגרם על ידי זיהומים חיידקיים, פטרייתיים או ויראליים, תגובה אלרגית לחומרים מסוימים או פגיעה פיזית בעין. תסמינים של קרטיטיס יכולים לכלול אדמומיות ונפיחות של העין, כאב ורגישות לאור. במקרים חמורים, זה יכול להוביל לאובדן ראייה אם אינו מטופל. הטיפול בקרטיטיס כולל אנטיביוטיקה או תרופות אנטי פטרייתיות ובמקרים מסוימים עשוי להיות צורך בניתוח.

לסיכום;

קרטיטיס היא דלקת של הקרנית, החלק הצלול של העין המכסה את הקשתית, האישון והחדר הקדמי. זה יכול להיגרם ממגוון גורמים כולל זיהום חיידקי או ויראלי, אלרגיות, טראומה לעין, שימוש בעדשות מגע ועיניים יבשות. התסמינים כוללים אדמומיות בעיניים, כאב או אי נוחות בעיניים, ראייה מטושטשת או רגישות לאור. הטיפול תלוי במה שגורם לו ועשוי לכלול אנטיביוטיקה או תרופות אנטי-ויראליות לזיהומים, תרופות נגד אלרגיות לאלרגיות וטיפות סיכה לעיניים יבשות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סרטוני תדמית
חברות מסוימות אוהבות להשתמש בסרטוני תדמית ככלי לתקשורת ערכי המותג והמוצרים שלהן לקהל היעד שלהן....
קרא עוד »
אוג 31, 2022
איך בוחרים פסי האטה
הבחירה בפסי האטה אמורה להיעשות מתוך התחשבות בהמלצות של משרד התחבורה. עם זאת, חשוב לדעת כי ההמלצות של...
קרא עוד »
ינו 01, 2019
יוסי שדה
לא כל אדם שנולד בעולם הזה מוצא את עצמו משתלב ומתנהל בו בקלות. יש את מי שגדל במסגרות שאינן מתאימות לו,...
קרא עוד »
נוב 01, 2020