איתור כספים אבודים כהמלצה

איתור כספים אבודים

כסף הוא המניע מספר אחד לנקיטת פעולות בחיי היומיום. אנו קמים בבוקר לעבודה ועושים דברים רבים על מנת להשיג עוד כסף שיבטיח לנו חיים שקטים ונוחים. רבים מאתנו לא ממש מודעים לעובדה שישנם כספים ששייכים להם ומסתתרים במקומות שונים. כספים אבודים אלו יכולים לנבוע מהחלפה של ביטוחים, מעבר בין מקומות עבודה, ומדובר בעיקרון על סכומי כסף שאבדו ונשכחו במרוצת הזמן והבירוקרטיה.

בדרך אל הכסף האבוד

עובדים רבים במשק צברו סכומים מסוימים של כסף שנמצא בקרנות הפנסיה שלהם, ביטוחים שונים וקופות גמל. כאשר אדם עוזב משרה מסוימת או מחליף מקצוע לא תמיד מיידעים אותו אודות כספים שהצטברו ונשארו מאחור. במצב כזה הכספים יישארו שם מבלי שיהיה לו מושג שהם קיימים בכלל. ניתן לבצע איתור כספים אבודים על ידי פניה לחברות שעוסקות בתחום זה.

לא נותנים לזה לקרות

השאלה שכדאי לשאול היא כיצד ניתן למנוע אבדן של כספים מראש, ואחת השיטות היותר יעילות על מנת לבצע זאת היא להיות כל הזמן בעניינים ועם האצבע על הדופק בכל מה שכרוך בפנסיה או בביטוחים שלנו. כל אחד מפקיד כסף לחסכונות שונים וכדאי לברר מה הוא הסטטוס שקיים וכמה כסף ישנן בכל מקום. פעולה זו היא לא פשוטה בהכרח, ועל כן כדאי להיעזר במומחים מהתחום.

כל מי שמפקיד כספים לקרן הפנסיה יודע שיום אחד הם ישרתו אותו ורבים חולמים על הרגע שבו הם יוכלו לממש את הכסף ולהגשים חלומות שונים שליוו אותם במהלך שנות העבודה. מאידך, לא תמיד ניתן להיות בטוחים שזהו כל הכסף שעומד לרשותכם, ויתכן שקיימים כספים אבודים ששייכים לכם ואין לכם מושג לגבי זה. לפיכך, איתור כספים אבודים הוא הפעולה הנחוצה לכם בזמן אמת.

היכן מופקד הכסף?

לא כל אחד יודע לאן מופקד הכסף של הפנסיה שלו וכמה כסף הוא חסך בכלל. זה קורה בגלל מעברים במקומות עבודה שבמהלכם שוכחים להעביר את הכסף שנצבר במקום העבודה האחרון. דבר זה מוביל לפתיחה של קופת חדשה שקוטעת את הרצף. עובדה זו מצריכה תשומת לב לכל מה שמתרחש בנוגע להפקדת כספי הפנסיה שלנו וחשוב לברר כל פרט על ידי פניה למעביד או למי שמנהל את קרן הפנסיה שלכם.

היכנסו לאתר https://www.money.co.il  לפרטים נוספים

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יאיר מורט – קניית דירה זה דבר בר השגה
מאז ומתמיד ידענו כי קניית דירה היא דבר מורכב ואפילו מסובך ולא כל כך פשוט להגיע לזה. המחירים הגבוהים של...
קרא עוד »
ינו 20, 2021
הליכון מתקפל – התאמנו בבית או במשרד בקלות!
אימון יומיומי הוא אחד הדברים החשובים לכולנו. זה לצורך שריפת קלוריות ושמירה על משקל, לצורך שיפור...
קרא עוד »
ינו 23, 2022
למה העסק שלך צריך פורטל ספקים
כל סוג של עסק זקוק לפורטל ספקים, על מנת לאפשר התנהלות תקינה, מהירה ויעילה מול הספקים השונים שלו. אם...
קרא עוד »
נוב 28, 2020