חיפוש עבודה בתקופת הקורונה

חיפוש עבודה

בשבועות האחרונים ישראל מתמודדת עם נגיף הקורונה, שהתפשטותו הובילה למשבר משמעותי במשק ובכלכלה. כיום, כשעסקים רבים סגרו את דלתותיהם, פיטרו עובדים וצמצמו את מחזור ההוצאות שלהם, מסתמן שתהליכי חיפוש העבודה הופכים למאתגרים במיוחד. כיצד ניתן לחפש עבודה בימי קורונה? מאמר בנושא.

הייטק, טכנולוגיה ודיגיטל

משרות בתחומים טכנולוגיים, הייטק ודיגיטל עשויות להיות רלוונטיות בימים הללו, ולו כי מדובר בתחומים שיכולים להמשיך ולקיים את פעילותן, בשל העובדה שניתן לעבוד מהבית. עם זאת, מרבית החברות הקפיאו גיוסים בשלב זה, אך נדמה כי יש עדיין ארגונים ועסקים שמגייסים עובדים. היעזרו בחברה מובילה להשמה להייטק, משום שכך תוכלו לבצע חיפוש באופן מושכל. עובדי החברה יפנו אתכם למשרות רלוונטיות, ולחברות שמגייסות עובדים גם בתקופה הזו.

משרות חיוניות

נדמה כי במרכולים, ברשתות השיווק, בחברות המשלוחים ובמפעלים חיוניים יש ביקוש לעובדים, במיוחד כי מדובר בעסקים בימים הללו עובדים ללא הרף. נסו למצוא עבודה בחברות חיוניות, גם אם מדובר בעבודה שפחות מעניינת אתכם, ולו כדי שתוכלו להרוויח כסף בחודשים הקרובים. חשוב לציין כי לא ידוע מתי משבר הקורונה יסתיים, אך אם נפלה ברשתכם הזדמנות לעבוד – קחו אותה בשתי ידיים.

פוטרתם? יצאתם לחל"ת?

אם פוטרתם מעבודתכם או שיצאתם לחופשה ללא תשלום, תוכלו בשלב זה להגיש תביעת אבטלה ולהירשם בלשכת התעסוקה, כך תוכלו לקבל מהמדינה סיוע כלכלי עד שתמצאו עבודה חדשה. נציין כי בימים אלה ניתן לבצע את הרישום באופן מקוון, ואין שום צורך להגיע פיזית למשרדי ביטוח לאומי או ללשכת התעסוקה.

ללמוד, ללמוד, ללמוד

כמה פעמים שמעתם את הביטוי "לעשות מהלימון לימונדה"? ובכן, כדי לנצל את הזמן באופן המיטבי, התחילו ללמוד באמצעות קורסים מקוונים, על מנת שתוכלו להעשיר את הידע ולהעלות את סיכוייכם להתקבל לעבודה מסוימת. כיום קיימים שלל קורסי אונליין חינמיים או בתשלום, כך שניתן ללמוד גם מבלי לצאת מהבית.

התאזרו בסבלנות

נגיף קורונה הפתיע את כולנו, ואף אחד לא ציפה לשינוי כל כך משמעותי במשק. אין לדעת מתי הנגיף ייעלם, ואם נשוב לחיינו השגרתיים בקרוב, אך בכל זאת מוטב להיערך ליום שאחרי. בהצלחה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

ייעוץ לבנייה ירוקה
כללי
kobi

לבנות נכון – לבנות ירוק

אפשר להגיד שבנייה ירוקה היא כבר מזמן לא טרנד חולף ושהיא ממש פה בשביל להישאר, מעודדת את העולם ללכת בדרכיה. הבנייה הירוקה לא מיטיבה רק

קרא עוד »