קורס ניהול רשתות – למי זה מתאים?

קורס ניהול רשתות יכול מאוד להתאים לכל מי שמתחבר לטכנולוגיות רשת האינטרנט והבנה איך העולם הטכנולוגי ברשת עובד. מי שרואה את עצמו עוקב אחרי פעילויות רשת, עוסק באבטחת מידע ומטפל בבעיות שונות באתרים שתחת פיקוחו, יכול ללכת וללמוד קורס ניהול רשתות. ישנם כל מני דרכים ללמוד את זה, לא רק במסגרת לתואר ראשון. היום ניתן לעבור קורס ייעודי ללימוד ניהול רשתות ברמה מקצועית מעולה שתאפשר לכם להיכנס לתחום בקלות ולהשתלב בתפקידי מפתח בחברות נחשקות רבות.

מה זה בעצם ניהול רשת ואיך היא עובדת?

באופן כללי, ניהול רשת הוא התהליך שעוזר לכם לדעת את מצב התפקוד והעבודה של הרשת שלכם. זה מאפשר לכם לפקח אחרי תהליכים שונים במקביל וכן לאתר ולתקן בעיות רשת שונות שהתגלו או לא נתגלו בזמן. ברשתות של היום, זה לא כל כך פשוט לבצע ניטור ותחזוקה שוטפת ללא ידע מוקדם ומקצועי שיכין אתכם בצורה הכי טובה. ניהול רשת כולל כל כך הרבה אלמנטים ורכיבים שונים, טכנולוגיות וכלים ייחודיים על מנת לעשות זאת היטב. 

מה לומדים בניהול רשתות?

לומדים על מונחים כמו ניהול התצורה. זהו תהליך הניהול והתחזוקה הכללית של תצורות התקן הרשת. כמו כן נדרשת הבנה בניהול של תקלות שעולות מדי פעם, והן מתרחשות לא מעט. תהליך זיהוי ותיקון שגיאות ברשת בהצלחה ממזערת את זמן השבתת הרשת הכללית וממקסמת את זמן הפעולה של כלל המחשבים המחוברים אל אותה הרשת המקומית. 

מנהל רשת אחראי על ניהול הביצועים שלה. זהו  תהליך ניטור אחר ביצועי הרשת והבטחה שהיא עומדת בציפיות. עוקבים אחר רוחב הפס המנוצל, קיבולת הרשת, ניטור אחר מגמות ביצועים ועוד. 

דבר אחרון הוא כמובן ניהול האבטחה של הרשת. יש להגן מפני כניסות לא מורשות, איומי אבטחה ועוד. למידע נוסף מכללת שיא סקיוריטי

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

מה זה פלנוגרמה?

אם יש לכם עסק שאתם מוכרים בו מוצרים שונים, אתם בוודאי עסוקים לא מעט בניסיון להבין: מה הלקוחות קונים ולמה הם בוחרים דווקא במוצר ספציפי

קרא עוד »