פתיחת עוסק פטור

כיום הרבה אנשים מאסו בלהיות שכירים ומבקשים לפתוח עסק משלהם ולצאת לדרך עצמאית.

לאותם אנשים שפונים לדרך עצמאית עומדות בפניהם 2 אפשרויות או לפתוח עוסק פטור – שגובה ההכנסה אינו עולה על 100,000 ש”ח לשנת מס או לפתוח עוסק מורשה ובו הם ידרשו לשלם ולגבות מע”מ.

בנוסף, ישנם תפקידים כמו עו”ד, רופא, אדריכל ועוד שמחייבים מרגע פתיחת התיק לפתוח עסק במע”מ. לכן עוסק פטור מתאים לאנשים עם גובה הכנסות נמוך יותר כמו לפרילנסרים: מקדמי אתרים, כותבי תוכן ועוד.

פתיחת עוסק פטור על ידי רואה חשבון מוסמך

אם אתם מעוניינים לבצע פתיחת עוסק פטור מומלץ שתפנו לקבלת ייעוץ ושירות מרואה חשבון מוסמך. רואה חשבון יידע לעשות זאת באופן הטוב ביותר – הוא יידע לפתוח תיק במס הכנסה ובביטוח לאומי ולייצג אותכם מולם.

מלבד זאת בתחילת דרככם תידרשו להצהיר הון, ומדי שנה תאלצו לדווח לרשות המיסים ולביטוח לאומי על גובה ההכנסות שלכם, בנוסף, תדרשו לשלם כל חודש ביטוח בריאות לביטוח לאומי על מנת שתהיו מכוסים וזכאים לקצבה אם חלילה יקרה לכם משהו ולא תוכלו לעבוד.

על מנת לטפל בכל אלה בצורה היעילה ביותר מבלי לשכוח דבר, דבר שעלול לעלות לכם הרבה כסף בהמשך מומלץ שתפנו אל רואה חשבון מוסמך על מנת שיפתח עבורכם תיק של עוסק פטור.

פתיחת עוסק פטור – כל מה שחשוב לדעת

לפני שאתם יוצאים לדרך עצמאית למרות היתרון שבדבר שלא יהיה לכם בוסים על הראש, עליכם לזכור שלהיות הבוס של עצמכם לא תמיד פשוט כמו שזה נשמע. עליכם להיות מסוגלים לעבוד כל הזמן מסביב לשעון על מנת לייצר הכנסה מאפס, בנוסף מוטב שתייעצו ותיעזרו הן ביועץ עסקי והן ברואה חשבון על מנת לתכנן את ההוצאות וההכנסות של העסק באופן הטוב ביותר. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין פשיטת רגל
עורך דין פשיטת רגל הוא סוג של עורך דין המתמחה בהיבטים המשפטיים של הגשת פשיטת רגל, לרבות הכנה והגשת...
קרא עוד »
ינו 16, 2023
למה חשוב לאטום מרתפים?
איטום מרתפים אולי אינו ההיבט הזוהר ביותר בבעלות על בתים, אך אי אפשר להפריז בחשיבותו כשמדובר בשמירה על...
קרא עוד »
אוג 14, 2023
הברחת נכסים בגירושין – מה עושים על מנת לא להגיע למצב לא נעים? 
בשנים האחרונות שיעור הגירושים נמצא במגמת עלייה.. זו בעיה עצומה מכיוון שהיא משפיעה לא רק על הפרטים...
קרא עוד »
יול 06, 2022