למה עריכת פטנטים חשובה ושווה הרבה כסף

עריכת פטנטים

פטנט הינו המצאה כלומר חידוש בתחום מסוים, אשר פותח על ידי מומחה ונושא עימו זכויות משפטיות. לממציא שמורה הזכות להשתמש בפטנט באופן בלעדי במשך תקופה מסוימת, וזאת כדי להפיק ממנו רווחים כספיים ותדמיתיים בלעדיים. פטנט הוא יצירה של אדם או צוות, ואיש אינו מעוניין בכך שהמתחרים ישתמשו בפרי עמלו לצרכיהם. לכן רישום פטנטים משמעו הגנה על זכויות היוצרים של בעל הפטנט לאורך זמן. עריכת פטנטים היא עיסוק של עורכי דין אשר מתמחים בתחום זה ויוכלו להבטיח ללקוחותיהם שירות אפקטיבי. עורכי דין המתמחים בעריכת פטנטים יקפידו על מקצועיות בבקשה להגשת פטנט, שאינה אפשרית ללא ידע מתאים.

בקשה להגשת פטנט חייבת לכלול פירוט על מצב הידע בתחום, סקירה תמציתית על החידוש בפטנט והבסר מפורט מדוע זהו אכן חידוש מהותי. אחרי הגשת הבקשה העניין יועבר לטיפולו של רשם הפטנטים והוא יבדוק את ההמצאה באופן מקיף עד לקבלת החלטה מסודרת. הבדיקה הראשונית עוסקת בעניינים טכניים בלבד והבדיקה המהותית מול הבוחן מטעם רשם של משרד פטנטים במשרד המשפטים עלולה להימשך גם שנים. אם ברצונכם שהפטנט יירשם גם בחו"ל, עליכם לציין באיזה מדינות מדובר, כמובן שרק מדינות שבהן הוא יכול להיות רלוונטי למתחרים שלכם. כמו כן, אם המתחרה שלכם רשם פטנט, תוכלו להגיש התנגדות בתוך 90 יום מיום פרסומה ביומן הפטנטים ולמנוע מצב שבו מתחרה הקדים אתכם בדרכים שאינן חוקיות לדעתכם.

רישום פטנט כרוך בתשלום אגרות שונות לפי הקבוע בחוק. חלק מהאגרות נאמדות במאות שקלים וחלקן באלפים, ואינן תלויות כלל בעורך הפטנטים. אבל סיוע של עורך פטנטים בניסוח מדויק לפני הגשת הבקשה לרשם הפטנטים שווה הרבה מאוד כסף מאחר שהוא מעלה מאוד את הסיכוי שתקבלו אישור על רישום הפטנט. ניסוח חסר ובעייתי עלול להיתקל בהתנגדות מטעם משרד המשפטים ואף להוביל לחשיפת הפטנט לפני שהוא מוגן בחוק. במקרה כזה עלולים המתחרים ליהנות מפרי עמלכם, וזאת בשל חוסר תשומת לב וסרבול מצדכם לצד זריזותם ונחישותם לשים יד על הפטנט.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהו ייפוי כוח מתמשך?
ייפוי כוח מתמשך משמעו מתן סמכות לגורם צד שלישי לחתום על מסמכים ולבצע פעולות בשמכם לא רק באופן חד פעמי,...
קרא עוד »
אפר 02, 2021
רוצים להתחיל תהליך של תמ"א 38? מה השלבים
תוכנית תמ"א 38 מאפשרת לבעלי דירות ובניינים לשדרג את הנכס באופן ניכר ולמעשה תורמת להתחדשות עירונית....
קרא עוד »
פבר 17, 2019
למי פונים כשזקוקים לשירות עבודות סנפלינג?
ביצוע של פעולות בגובה היא לא דבר שנועד אל האנשים שיש להם לב חלש. מדובר בעבודה שבה תלויים בחבלי סנפלינג...
קרא עוד »
דצמ 12, 2018