צנרת פלסטיק – מתי צינורות פלסטיק הפכו לקונצנזוס?

ציוד מכני הנדסי

אחד החלקים החשובים ביותר בבית הוא ללא ספק הצנרת. כאשר אדם עובר לדירה חדשה לא מקבלן, הדבר החשוב ביותר שעליו לבדוק זה עניין הצנרת. תקינות האינסטלציה של הבית כולו, תלוי מאוד בצנרת, בסוגה, במרכיביה וכמובן בתקינותה.

אנשים רבים לא מבינים מתי צינורות פלסטיק הפכו לקונצנזוס ולמה זה קרה? במאמר הבא תוכלו להבין את כל תורת הצנרת כמו גם למה צינורות פלסטיק הם הצינורות הפופולאריים ביותר כיום.

> ראו כאן ציוד מכני הנדסי!

תשתית אינסטלציה

כידוע לכולנו, הבית כולו בנוי על יסודות רבים. החל מהיסודות הפיזיים של הבניין, תשתיות החשמל, המים, האינסטלציה ועוד. אין ספק שכאשר מרכיב אחד קטן בתשתית האינסטלציה אינה תקינה, כל הבית שלכם עלול להיות מוצף. הצנרת בבית הוא חלק רגיש מאוד וחשוב ביותר לחיים שלנו ולניהול השגרה היומיומית שלנו.

אז למה צנרת פלסטיק?

בבניינים ישנים אנו עוד יכולים לראות זאת והמבוגרים שבינינו יזכרו את זה טוב. צינורות הברזל הארוכים שמחוברים לכל אורך צדו החיצוני של הבניין, הצינורות הפנימיים המעלים חלודה וגורמים לתקלות רבות. בשנים האחרונות כל תשתיות האינסטלציה ובעיקר הצנרת הביתית קיבלה פנים חדשות.

בדרך כלל עבודות צנרת יתבצעו רק עם צינורות פלסטיק קשיחות ואטומות, כמובן בהתאם לסוג העבודה ולנדרש במקום.

בדיקת צנרת

ישנם מקרים מסוימים בהם החלפת צנרת היא הכרח ולא ניתן לעשות כלום. כמובן שזה לא בא ביום וצריך לבצע בדיקות עומק בכדי לוודא שהחלפת הצנרת היא הכרח ולא ניתן לבצע שום תיקון יעיל.

לעיתים יש לבצע בדיקת צנרת בבית במקרים בהם יש חשש לתקלות חמורות. כמו כן בבניינים שנבנו לפני שנות ה – 90, בה הצנרת אינה מפלסטיק כדאי לבצע בדיקות תקינות לאינסטלציה.

> קראו גם על משאבת בטון!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

תקני איזו
כללי
kobi

תקני איזו – תנו להם צ'אנס

גם אם אתם לא מכירים את ארגון ISO הסירו דאגה מליבכם. לא כולם מכירים אותו. זהו ארגון בינלאומי שכל המטרה שלו היא הגדרה של תקן

קרא עוד »