שמאי רכב פרטי: למה צריך לשים לב?

אם אתם צריכים להזמין שירות של שמאי רכב פרטי, מסתבר שאתם צריכים מסיבה זו או אחרת לקבוע בצורה מדויקת וקבילה מה שווי כלי הרכב שברשותכם. אך חשוב מאוד לזכור כי אי אפשר לבחור באבחת יד את נותן השירות שיספק לכם שירות. כי שמאי רכב מספק לכם שירות שיש לו השלכה ישירה על עסקאות או תביעות שבפניהם אתם עומדים, ובעצם לשמם אתם פונים אל שמאי הרכב. היות שכך חשוב מאוד לשים לב למספר נקודות לפני שבוחרים את השמאי. רק כך תוכלו להיות רגועים כי אתם בוחרים שמאי מתאים שיוכל לענות על הצורך שלכם, ולספק לכם מענה מושלם שישביע את רצונכם.

שימו לב:

לפני הכול חובה לשים לב כי בחירת שמאי פרטי נעשית בעת שאנחנו צריכים לקבוע ערך של רכב מסוים בלי אינטרסים ושיקולים שונים. כי אם לדוגמה, אתם ניצבים מול רכב שנפגע בגין תאונה, אתם בוודאי מתכוננים להגשת התביעה. וכדי להגיש את התביעה עליכם להוכיח כי התרחש נזק לכלי הרכב. כמובן שחשוב לדייק בחומרת הנזק ולא לוותר על כספים שמגיע לכם לקבל. כל הקלה בנזק פוגעת בתשלומים שאתם תקבלו. לכן אתם חייבים שהשמאי הפרטי יהיה לצדכם ויבין את המטרה לשמה הזמנתם אותו. שהוא יחתור לזהות כל נזק שנוצר, ולהעלות את כל הנתונים על הכתב בצורה הרצויה.

נקודה נוספת שאי אפשר להתעלם ממנה היא היות השמאי מוכר והדוחו"ת שלו יהיו קבילים. שימו לב שיש שמאי רכב פרטיים שהשמאות שלהם לא תתקבל מול גופים מסוימים מסיבה זו או אחרת. ולכן עליכם לוודא לפני הכול מול החברה אליה אתם אמורים להגיש את השמאות כי היא אכן תתייחס לשמאות של שמאי פרטי מסוים, כי אם לא – אין לכם כל צורך לפנות אליו ולקבל ממנו שירות.

לבחור בשימת לב ולקבל ייעוץ מקצועי

חשוב מאוד לעצור לרגע, ולזכור. כי אחרי תאונה אנשים עלולים למצוא את עצמם מבולבלים ולעשות שטויות… ההמלצה היא להתייעץ עם גורמים מתאימים ולפעול מתוך שיקול דעת ומחשבה.
מוזמנים לפנות אל קלגד שמאים, חברה מקצועית וותיקה המתמחה בשמאות רכב:
https://www.kalgad.co.il/

כתוב/כתבי תגובה