החזרי ביטוח לאומי – מי מוסמך לטפל בזה?

החזרי ביטוח לאומי - מי מוסמך לטפל בזה?

במצבים מסוימים עשויים אזרחים לשלם לביטוח הלאומי סכומים גבוהים יותר ממה שהם חייבים. במקרים כאלו תהיה להם יתרת זכות בביטוח לאומי. מצב כזה בו אכן יש יתרת זכות הוא מצב שהאזרח צריך לפעול, וזאת מכיוון שהביטוח הלאומי לא יבצע כל פעולה כדי לעדכן אתכם בדבר היתרה הזו. לכן יהיה נכון לפעול באופן עצמי ויזום כדי לבדוק אם יש לכם יתרה בזכות, והאם יש לכם אפשרות לקבל החזרי ביטוח לאומי.

טיפול עצמי או להיעזר באיש מקצוע?

החזר מהביטוח הלאומי ניתן לקבל לאחר מילוי בקשת החזר מתאימה לפי הנסיבות. את הטפסים ניתן להוריד באתר לביטוח לאומי. לאחר מילוי תקין על פי הנדרש, וצירוף מסמכים נדרשים במידת הצורך מגישים אותם. לאחר תקופת המתנה מסוימת תקבלו תשובה מהביטוח הלאומי לגבי הכסף שמגיע לכם. את התהליך הזה אפשר לבצע באופן עצמי. כל אחד יכול למצוא את הטפסים המתאימים ולבצע את התיאום או את הגשת הבקשה. אך בפועל לא כולם אכן מצליחים לעשות זאת. הם מגלים כי הם אולי יכולים תיאורטית לבצע את הפעולה הזו, אבל בפועל הנס הזה לא מתרחש. הוא נדחה מיום ליום, ואת הכסף שמגיע להם לקבל הם לא מקבלים.

לשלם לאיש מקצוע ולסיים את התהליך

האופציה הזמינה והנוחה ביותר היא לפנות אל איש מקצוע שעוסק בתחום של ייצוג לקוחות מול הרשויות והביטוח הלאומי. דוגמה לכך היא חברת צדק תרדוף חברה להחזרי מס, חברה כזו מציעה מענה יעיל ומקצועי אשר מאפשר לכל תושב אשר יש לו אפשרות לקבל החזר מהביטוח הלאומי לקבל את הכסף שלו בדרך מהירה וקלה. כמובן שהשירות הזה כרוך בתשלום דמי טרחה. אולי מי שיכול ומסוגל לבצע בעצמו את התהליך יראה בתשלום הזה בזבוז. אבל מי שלא יוכל לקבל את הכסף שלו בדרך אחרת, התשלום הזה הוא סכום של הוצאה אשר מוביל להכנסה. ולכן יהיה מוצדק ונכון לשלם אותו.

לוודא כי מתנהלים עם חברה מוסמכת

כדי להיות רגועים לאורך תהליך החזרי ביטוח לאומי חשוב לפנות אל חברה מוסמכת ומקצועית. חברה אמינה ומנוסה שיודעת לנהל את החזרי הביטוח ביעילות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

איך בודקים דירוג אשראי
כללי
kobi

איך בודקים דירוג אשראי?

בעבר, כל בנק או ספק שירותים פיננסיים היה מבצע חישובים והערכות משלו, על מנת לקבוע סוג של דירוג אשראי פנימי לכל לקוח. כיום, מוגדר כי

קרא עוד »
משכנתא הפוכה
כללי
kobi

משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה מספקת לאנשי גיל הזהב את כל מה שהם צריכים כדי להתכלכל בכבוד ולהעלות את רמת החיים שלהם באופן משמעותי. כיצד זה עובד? בקרב

קרא עוד »