מהם מעבדי קול?

מעבדי קול

מי לא נתקל בסיטואציה שבה הוא מגיע לאולם אירועים והמוסיקה הפועלת שם נשמעת יותר כמו קרקורי עורבים? מהו הדבר שעוזר למוסיקה להיות צלולה וכיצד ניתן להימנע מצלילים מעוותים?

כל אחד שמתעסק במוסיקה יודע כי על מנת ליצור מוסיקה מושלמת, איכותית וצלולה יש להשתמש בכלים מקצועיים. אחד מהכלים החשובים ביותר הוא מעבד קול.

מה תפקידו של מעבד קול?

מעבד קול או בשמו השני כרטיס קול, הוא זה שאחראי על עיבוד הסאונד שנכנס אל המחשב ויוצא ממנו. כרטיס קול אחראי להמיר את הסאונד הנכנס למחשב מפורמט אנאלוגי לפורמט דיגיטאלי והוא גם ממיר את הצלילים היוצאים ממנו מסיגנל דיגיטאלי לסיגנל אנאלוגי. כמובן, שככל שמעבד הקול שמשתמשים בו יהיה איכותי יותר, כך הצלילים שיצאו מהמחשב יהיו צלולים יותר ופחות מעוותים.

מעבד קול לאולפן

רוב המחשבים מגיעים עם כרטיס קול אשר מובנה על גבי לוח האם. מדובר במעבד קול פשוט מסוג On-Board, הוא מתאים לשימוש ביתי כגון, משחקי מחשב והשמעת מוסיקה וזאת בשל העובדה כי איכות הסאונד שהוא מפיק הוא באיכות נמוכה יחסית.

בנוסף לכך, מעבד קול מובנה מגיע ללא אפשרות של חיבור למיקרופונים מה שיגרום לאיכות ההקלטה להיות ירודה, במעבד מובנה יש אפשרות להשמעת אודיו ברזולוציה של עד 16bit, מה שכלל לא מספיק לצרכים מקצועיים.

כרטיסי הקול המקצועיים מגיעים כמכשיר בפני עצמו בעל כבלים המאפשרים חיבור למחשב מלבד חיבורים למיקרופונים מקצועיים ואיכות הקלטה והמרה גבוהים.

מעבד הקול הוא אחד מפריטי הציוד החשובים ביותר עבור כל אולפן ולכן, כאשר מעוניינים לפתוח אולפן או לשדרג אותו, זה אחד מהדברים שאסור להתפשר על האיכות שלהם לצד סאבים מוגברים באתר מיוזיקול כי זה מה שיגרום לתוצרים הסופיים להיות איכותיים ומושלמים.

מעבד קול באירועים

גם באירועים יש צורך במעבד קול מקצועי על מנת שהאורחים יוכלו ליהנות ממוסיקה איכותית וצלולה. במיוחד כאשר מדובר בהפקת אירוע שירה למשל, שמלבד הפלייבקים ישנם גם זמרים. או אז אסור לוותר ויש לדאוג שמלבד מערכת ההגברה יהיה גם מעבד קול איכותי, שיגרום לצלילים ולשירים להיות נעימים לאוזן.

לסיכום – כאשר רוצים מוסיקה מקצועית, צריך מעבד קול מקצועי!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יוסי שדה
לא כל אדם שנולד בעולם הזה מוצא את עצמו משתלב ומתנהל בו בקלות. יש את מי שגדל במסגרות שאינן מתאימות לו,...
קרא עוד »
נוב 01, 2020
פארק בבלי: פרוייקט נדל"ן שאתם חייבים להכיר
רוצים להשקיע את הכסף שלכם בפרויקט נדל״ן אטרקטיבי שנמצא במרכז תל אביב? פרויקט פארק בבלי מציע את הטוב...
קרא עוד »
יונ 05, 2022
מהי פוליסה פיננסית ולמה אתם צריכים אותה
פוליסות ביטוח פיננסיות משמשות ככלי לתכנון פיננסי, כאשר ביטוח פיננסי הוא סוג של ביטוח המכסה את...
קרא עוד »
יול 24, 2022