מהם מעבדי קול?

מעבדי קול

מי לא נתקל בסיטואציה שבה הוא מגיע לאולם אירועים והמוסיקה הפועלת שם נשמעת יותר כמו קרקורי עורבים? מהו הדבר שעוזר למוסיקה להיות צלולה וכיצד ניתן להימנע מצלילים מעוותים?

כל אחד שמתעסק במוסיקה יודע כי על מנת ליצור מוסיקה מושלמת, איכותית וצלולה יש להשתמש בכלים מקצועיים. אחד מהכלים החשובים ביותר הוא מעבד קול.

מה תפקידו של מעבד קול?

מעבד קול או בשמו השני כרטיס קול, הוא זה שאחראי על עיבוד הסאונד שנכנס אל המחשב ויוצא ממנו. כרטיס קול אחראי להמיר את הסאונד הנכנס למחשב מפורמט אנאלוגי לפורמט דיגיטאלי והוא גם ממיר את הצלילים היוצאים ממנו מסיגנל דיגיטאלי לסיגנל אנאלוגי. כמובן, שככל שמעבד הקול שמשתמשים בו יהיה איכותי יותר, כך הצלילים שיצאו מהמחשב יהיו צלולים יותר ופחות מעוותים.

מעבד קול לאולפן

רוב המחשבים מגיעים עם כרטיס קול אשר מובנה על גבי לוח האם. מדובר במעבד קול פשוט מסוג On-Board, הוא מתאים לשימוש ביתי כגון, משחקי מחשב והשמעת מוסיקה וזאת בשל העובדה כי איכות הסאונד שהוא מפיק הוא באיכות נמוכה יחסית.

בנוסף לכך, מעבד קול מובנה מגיע ללא אפשרות של חיבור למיקרופונים מה שיגרום לאיכות ההקלטה להיות ירודה, במעבד מובנה יש אפשרות להשמעת אודיו ברזולוציה של עד 16bit, מה שכלל לא מספיק לצרכים מקצועיים.

כרטיסי הקול המקצועיים מגיעים כמכשיר בפני עצמו בעל כבלים המאפשרים חיבור למחשב מלבד חיבורים למיקרופונים מקצועיים ואיכות הקלטה והמרה גבוהים.

מעבד הקול הוא אחד מפריטי הציוד החשובים ביותר עבור כל אולפן ולכן, כאשר מעוניינים לפתוח אולפן או לשדרג אותו, זה אחד מהדברים שאסור להתפשר על האיכות שלהם לצד סאבים מוגברים באתר מיוזיקול כי זה מה שיגרום לתוצרים הסופיים להיות איכותיים ומושלמים.

מעבד קול באירועים

גם באירועים יש צורך במעבד קול מקצועי על מנת שהאורחים יוכלו ליהנות ממוסיקה איכותית וצלולה. במיוחד כאשר מדובר בהפקת אירוע שירה למשל, שמלבד הפלייבקים ישנם גם זמרים. או אז אסור לוותר ויש לדאוג שמלבד מערכת ההגברה יהיה גם מעבד קול איכותי, שיגרום לצלילים ולשירים להיות נעימים לאוזן.

לסיכום – כאשר רוצים מוסיקה מקצועית, צריך מעבד קול מקצועי!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
השקעות בבורסה כך תעשו זאת בדרך הנכונה!
שוק המניות הוא השקעה מצוינת למי שרציני בעניין. זה יכול לספק לך את האפשרות להרוויח כסף, אבל רק אם אתה...
קרא עוד »
יול 31, 2022
מהם מוצרי פרסום ולמה הם טובים?
לכל אחד מאיתנו יש עט עליו מודפס שם של חברה כזאת או אחרת, עץ ריח עם לוגו של מוסך ועוד מגוון רחב של...
קרא עוד »
אוק 24, 2021
מה זה בית חכם ואיך זה עובד?
בית חכם זהו בית שבו יש בקרים אשר מחברים בין לוח החשמל לבין מכשירי החשמל בבית, אשר מאפשרים לשלוט על כל...
קרא עוד »
יול 15, 2021