איך עובד דיור תומך בבית אבות?

דיור תומך

במאמר זה נרחיב אודות המשמעות של דיור תומך בבית אבות נוה שלו, נענה על השאלה 'האם שירות זה מתאים לכל אחד?' ונציג כיצד הוא בא לידי ביטוי בחיי היום יום של המבוגר. 

מהו דיור תומך בבית אבות?

המטרה של הדיור התומך היא לאפשר לקשיש לשמור על עצמאותו באמצעות שירותי תמיכה בקשיש. שירותים שעיקרם מתן עזרה בפעולות יומיומיות שונות. דיור תומך תמיד יינתן במסגרת דיור מוגן בבית אבות או במסגרת אחרת. דיור תומך בבית אבות יבוא לידי ביטוי במגורים ארוכי טווח באותה רמת חיים אליה המבוגר רגיל. בנוסף, במסגרת זו אותו אדם מבוגר יכול ליהנות מפעילות חברתית ותרבותית ענפה. דבר נוסף אותו חשוב לדעת הוא שדיור תומך הינו מסגרת פרטית (אין מימון של שירותי הרווחה), והעלות בדיור משתנה ממקום למקום.

התאמה לדיור תומך בבית אבות?

אם חלה ירידה בתפקוד העצמאי של האדם המבוגר אך הוא אינו סיעודי, מסגרת דיור תומך היא המסגרת המתאימה ביותר. מחלקת דיור תומך בבתי אבות מתאימה למבוגרים עצמאיים ולתשושי גוף המתפקדים באופן עצמאי. כאן האנשים היקרים לכם יוכלו ליהנות מהתנהלות מהנה בסביבה פעילה ועשירה בתרבות ומקבלת עזרה בפעולות שונות הקשורות אל חיי היומיום של אותו אדם מבוגר. חשוב לדעת שמחלקות דיור תומך ערוכות לקלוט דיירים מבוגרים גם לתקופות קצרות למטרת שיקום, כך שאם היקרים לכם מחלימים מניתוח, טיפולים מורכב או אשפוז, בית אבות עם מחלקת דיור תומך, הוא הפתרון האידיאלי עבורם. 

דיור תומך – מה תקבלו?

עזרה בפעולות יומיומיות, תכנית טיפול אישית, מעקב רפואי וחלוקת תרופות, ארוחות, השגחה, שירותי כביסה, שירותי ניקיון, פעילויות חברתיות, חדרים ביתיים ומאובזרים הכוללים מטבחון, שירותים, מקלחת וריהוט בסיסי, חדר אוכל, חוגים שונים, צוות מטפלים מקצועי ומנוסה ודגש על אווירה ביתית ויחס אישי.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?