צילום תרמי – לשם מה עושים את זה

צילום תרמי – לשם מה עושים את זה

אחד הכלים המשמעותיים ביותר לצורך עבודות אינסטלציה היום, היא מצלמה טרמית. מדובר בכלי ייחודי שמאפשר לנו לצלם את מה שמתרחש בתוך הקיר, באופן כזה שאנחנו יכולים לזהות תהליכים שמשפיעים על המבנה, מבלי שאנחנו צריכים לפתוח את הקיר ולעשות בו חורים.

השימוש במצלמה טרמית נעשה כשאנחנו רוצים לאתר נזילות ומקור רטיבות בתוך הקיר, דבר שיכול להשפיע עלינו במובנים רבים, כידוע. לא פעם, אנחנו מוצאים את עצמנו מתמודדים עם נזילות מסוגים שונים, בין אם זה כתוצאה מפגיעה פנימית בצנרת ובין אם מדובר מחדירה של שורשים אל תוך אזורים מסוימים בצנרת, מה שחוסם מעבר של מים בצורה חלקה.

אינסטלאטור שמתמחה בתחום, ישתמש במצלמה טרמית על מנת לאתר את מקור הנזילה, מקור הרטיבות, כך שהוא יעבור איתה על פני הקיר, ויאתר את המקום בו יש נזילה. שם הוא ידע שיש בעיה ואז יחליט האם יש לשבור את הקיר באותה נקודה ספציפית או להיכנס אל הצנרת מבחוץ ולתקן אותה. מבלי לבצע שום שינוי במבנה.

 

איך רואים את הדברים דרך המצלמה

מצלמה טרמית מאפשרת לנו לזהות את מקור הנזילה והרטיבות, באמצעות שינוי בצבעים, כאשר הטמפרטורה יורדת, קרי נהיה יותר קר, אז אפשר לזהות שיש מים במקום, מה שאומר שקיימת נזילות באותה נקודה. זה יכול להיות על הקיר, זה יכול להיות מתחת למרצפות ובמקומות אחרים.

חשוב להדגיש כאן עוד נקודה משמעותית והיא, השימוש במצלמה מאפשר לנו להימנע מהוצאות כלכליות גבוהות ומאפשר לנו להימנע משינויים מרחיקי לכת במבנה. כמובן שזה מאפשר לגלות את מקור הבעיה בצורה הרבה יותר מהירה וקלה. מן הסתם, זה תלוי בשאלה, עד כמה האינסטלאטור שלנו מקצוע ומנוסה בתחום.

כתוב/כתבי תגובה