מסך LED מול מסך OLED: כל היתרונות והחסרונות של טכנולוגיות הטלוויזיה

מסך LED

החיים שלנו עברו מהפכה תקשורתית עצומה בשנים האחרונות, עם עלייתם של מוצרים מתקדמים טכנולוגית שהפכו לנגישים כמעט לכל בית בישראל ובעולם. הטלוויזיה היא הסממן הברור והמוכר ביותר למהפכה הזו. כמעט ואין בית כיום בישראל בו לא מוצבת ברוב גאון טלוויזיה ענקית אשר משרתת הן ת הילדים הקטנים והן את ההורים. אך מה היא הטלוויזיה המושלמת לבית שלכם?

איך לבחור טלוויזיה לבית?

כיום יש מגוון גדול של טלוויזיות חכמות אך שני הסוגים המוכרים ביותר הם טלוויזיות LED אל מול OLED. טכנולוגיית הלד (LED) היא הטכנולוגיה המוכרת ביותר כיום. המכשירים הללו מתבססים על מספר רב מאוד של נורות קטנות אשר מרכיבות יחד תמונה גדולה. חדות הצבעים והבהירות הנוחה של התמונה מהווה ייתרון משמעותי לבחירה במכשירים אלו. אולם, חשוב לזכור כי תקלה באחת הנורות עשויה להותיר כתמים שחורים על המסך שלכם.

לחילופין התפתחה בשנים האחרונות טכנולוגיית ה OLED. לד אורגני הוא מסך שמיוצר משתי שכבות חומר אורגני שפולט אור, על שכבה דקה של חומר פולימרי, מוליך חשמל. אלו מסכים דקים בצורה ניכרת לעין מכל מסך לד אחר, כמו כן צריכת החשמל נמוכה יותר כי אין צורך להשתמש בתאורה אחורית. יחד עם זאת, לשימוש בטלוויזיות עדיין חיסרון משמעותי. העמידות של מסכים אלו היא מוגבלת מאוד ולכן גם אורח חיי הטלוויזיה קצר במיוחד. בדיוק מסיבה זו השימוש במסכי OLED נעשה כיום בעיקר במסכים קטנים, כמו למשל מסכי טלפונים ניידים, טאבלטים או שעונים חכמים.

טכנולוגיות מתקדמות לצפייה בתכנים האהובים עליכם

התכנים בהם אתם צופים בטלוויזיה ובנטפליקס יכולים בהחלט להפוך לנגישים ונעימים לצפייה בצורה הרבה יותר טובה אם אתם בוחרים להשקיע בטלוויזיות מהדורות המתקדמים יותר. את ההתאמה לסלון הבית שלכם רצוי לעשות על פי מידת השימוש, גודל החד ואפילו איכות הצפייה ומידת ההשקעה שאתם רוצים ליצור. הטכנולוגיה המקדמת מאפשרת לכם לבחור בין מגוון רחב של מוצרים שיכולים לענות על צרכים משתנים. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא למצוא את המוצר המושלם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הלוואה בערבות המדינה
הלוואה בערבות המדינה נחשבת לאחת ההלוואות הפופולאריות ביותר במגזר העסקי. הלוואה בערבות המדינה נחשבת...
קרא עוד »
פבר 01, 2021
ללמוד איפור אונליין בעידן הקורונה
ימי הקורונה מעמידים את כולנו בחזית חדשה ובלתי מוכרת בעליל. יש אנשים שמאבדים עשתונות ולא מצליחים...
קרא עוד »
אפר 28, 2020
מה אפשר לעשות עם רכב טוטאל לוס?
שמאי רכב קבע כי הרכב טוטאל לוס? מה בעצם אתם יכולים לעשות בשלב הזה עם הרכב? גם במצב בו אין לרכוב עוד...
קרא עוד »
אפר 03, 2022