שימוש בתמונות ברחבי הרשת – היזהרו מתביעות

שימוש בתמונות ברחבי הרשת – היזהרו מתביעות

בבתי המשפט יש לא מעט מקרים של הפרת זכויות. אין מדובר רק בתמונות אלא גם בתוכן כתוב וכל דבר אחר שמישהו יצר, זה שלו פרטי ממש כמו רכוש, ואין להוריד את התמונות כאשר הן כרוכות בעלות. זוהי הפרה של חוק זכויות יוצרים.

אז מה עושים?

בקצרה התשובה היא לא לעשות. לא להפר זכויות יוצרים ולהוריד תמונות שכרוכות בעלות. כן אפשר להוריד אותן תמורת כסף או קרדיט. קיימים די הרבה מאגרי תמונות הדורשים תשלום, ואתם יכולים להמשיך בעבודתכם בלב שקט וללא שום חשש. קראו בהרחבה על קניית תמונות!

כדאי לרכוש מנוי

מעצם העובדה שאתם נרשמים והופכים למנויים, האתר ייתן בכם אמון. לעיתים הם מציעים הצעות אטרקטיביות לכל מי שרשום. עדיין בחרו נושא ובדקו כמה שיותר תמונות, לא כאלה שנעשה בהם שימוש רב והן מוכרות. בהיותכם רשומים בדקו דבר נוסף: לתמונות יש פרטים הקשורים לרישיון והאם ישנן תמונות שהאתר מגביל את השימוש בהן.

ויתור על זכויות יוצרים

כן קיימים אתרים בהם אפשר להוריד את התמונה ללא עלות, אלה הם צלמים או מאיירים שנותנים לכך אישור, ועל הדרך הם מקבלים פרסום. האמנים הללו החליטו לוותר ולתרום את יצירותיהם. אולם לעיתים הם כן מחליטים לשמור על זכויות היוצרים או שהם מאפשרים להוריד תמונות תחת כללים מסוימים. ראו לדוגמה תמונות לרכישה!

לעבוד על העו"ד? ממש לא

עו"ד שעוסקים בזכויות יוצרים, מכירים את כל אמרות הסרק של מי שהפר זכויות. אנשים אלה מנסים לחפש דרכים שונות בכדי להוכיח שלא עברו על החוק. חלקם טוענים שלא ידעו כי לתמונה זכויות יוצרים ודבר גם לא הצביע על כך. אלה הם תירוצים.

> למידע מקצועי נוסף בקרו באתר חדשות פיננסים!

כתוב/כתבי תגובה