מה קורה אם מתדלקים דלק שגוי?

מחסור פתאומי בדלק במהלך נסיעה ליעד קרוב או רחוק מדליק נורת אזהרה ומחייב תגובה מיידית של הנהג. לכן יש לעצור בתחנת הדלק הקרובה ביותר ולמלא דלק כדי להימנע ממצב בו אתם תקועים או שכמות קטנה מדי מזיקה למנוע של הרכב. לעתים קורה שבהיסח הדעת מילאתם דלק שגוי, למשל סולר במקום אוקטן 95, וזו טעות שעלולה לעלות ביוקר ודורשת טיפול מיידי על ידי אנשי מקצוע. תדלוק שגוי, בדלק שאינו מתאים למנוע, יתקע את הרכב ללא יכולת הנעה בתחנת הדלק. במקרים כאלה לא תוכלו להמשיך ליעד שלכם ותצטרכו לחכות לשאיבת דלק בעזרת ציוד מתאים.

 

בחירת חברה אמינה

כשאתם נקלעים למצב כזה ותקועים ברכב, תהיו חייבים להזמין נציג של חברה אמינה ובעלת ניסיון בחילוץ כלי רכב תקועים. לא ניתן לבצע את הפעולה בכוחות עצמכם ולכן חשוב שיגיעו אליכם במהירות ובכל שעה נדרשת. במקרים כאלה נדרשת חברה בפריסה ארצית, אשר פועלת שבעה ימים בשבוע ו-24 שעות. כדאי לזכור שמדובר במצב חירום של ממש, אולי אפילו עם פוטנציאל לנזק בריאותי לנוכחים ברכב, ואיחור בחילוץ עלול לגבות מחיר יקר. נציג החברה יגיע עם משאבה וישאב תוך מספר דקות את הדלק השגוי. כך תוכלו לחזור לתדלק והפעם עם הדלק המתאים, ואז לצאת סוף סוף לדרך.

 

הבחנה בין סוגי דלקים

בתחנות דלק ניתן למלא סולר בנזין וגז. סולר מתאים אך ורק לרכבי דיזל אבל יש נהגים שאינם מודעים לכך ועלולים למלא בטעות את המנוע בסולר ואז להיתקע. כמו כן כדאי להבחין בין בנזין 95 נטול עופרת, לבנזין 96 עם תחליפי עופרת, אשר מתאים לרכבים ישנים שיוצרו לפני שנת 1990.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מנהל מקרקעי ישראל נסח טאבו – כל הפרטים החשובים
רגע לפני שנצלול לכל הפרטים של נסח טאבו, הסוגים, איך זה עובד וכדומה, אנשים רבים כלל אינם מבינים מה זה...
קרא עוד »
מרץ 29, 2022
טיסה פרטית – יכול להיות שווה את המחיר
במקרים רבים טיסה פרטית יכולה להיות בחירה מצוינת. במידה ואתם מנכ״לים או אנשי עסקים שמעוניינים להגיע...
קרא עוד »
אוג 23, 2021
המתנה המושלמת: 5 רעיונות למתנות שתמיד משמחות!
הרבה מאוד אנשים מתקשים לקנות מתנות לחברים, בני משפחה או מכרים בנסיבות כאלה ואחרות. יש מקרים בהם צריך...
קרא עוד »
יונ 08, 2020