מהו ייפוי כח מתמשך?

בשנים האחרונות אנשים רבים בוחרים להשתמש בשירותים משפטיים הניתנים על ידי עורכי דין. עם זאת, בעידן זה שירותים רגילים לא תמיד מספיקים. במצבים מסוימים, יש צורך בעריכת ייפוי כח מתמשך. כדאי לדעת מה זה אומר בדיוק. 

סמכות ואחריות על אדם אחר 

אז מה זה אומר – ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי הקובע את סמכותו של אדם לקבל החלטות ולהיות אחראי למעשיו של אחר. זה הוא מסמך משפטי המעניק סמכות לאדם שאותו בוחרים, לנהל ולשלוט בענייניו של אדם אחר שהוא בדרך כלל בן משפחה קרוב. מסמך זה יכול לשמש אדם אחד לניהול חייו ורכושו של אדם אחר, למצבים שבהם קשה לו לקבל החלטות בשל מחלה או גיל מבוגר. אין לבלבל בין ייפוי כח מתמשך לבין מסמך משפטי אחר כגון צוואה, המתארת כיצד מישהו צריך לחלק את נכסיו לאחר מותו. 

ייפוי כח מתמשך דומה לאפוטרופסות 

יש כמה דברים משותפים בין ייפוי כח מתמשך לבין אפוטרופסות. לשניכם יש תוקף חוקי אך כיום ידוע שמומלץ לערוך מסמך משפטי מוגדר ומובחן. ייפוי כח מתמשך מורכב ממספר סעיפים המתארים מה קורה כאשר מתרחשים אירועים מסוימים. זה נותן וודאות למה יקרה בהמשך החיים. ככלל ייפוי כוח יכול לשמש אדם בכל עת כדי לתת הוראות לעורך הדין שלו. למסמך תהיה השפעה זהה ליפוי כוח רגיל, אך יהיו לו כמה תכונות נוספות. 

שמירה על זכויות והגנה על אינטרסים 

מטרת מסמך משפטי מסוג ייפוי כח מתמשך היא לשמור ולהגן על הזכויות, האינטרסים והנכסים של אדם אשר מאריך ימים או עלול ליפול למשכב. ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי שנוצר בפיקוח עורך דין. ייפוי הכוח מאפשר למי שמונה כנציג לקבל החלטות בשמו של אדם אחר במקרה שאינו יכול לעשות זאת בעצמו. מידע נוסף באתר https://www.hahn-law.co.il/

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
culc.co.il
מחשבונים מקוונים חיוניים לכל משק בית. הם עוזרים לנו לחסוך זמן וכסף על ידי הקלה על תהליך...
קרא עוד »
יונ 08, 2022
מורה פרטי לאנגלית בנתניה
בעוד שבו הפכנו לכפר גלובאלי קטן לימוד אנגלית, הנחשבת לשפה בינלאומית המדוברת והחשובה בעולם כיום, היא...
קרא עוד »
דצמ 13, 2021
טריא – הלוואות קטנות בין אנשים
רוצים לקחת הלוואות קטנות או אפילו לתת הלוואות לאחרים? פלטפורמת טריא תאפשר לכם לעשות בדיוק את זה,...
קרא עוד »
דצמ 10, 2020