מה זה NFT?

תחום הקריפטוגרפיה, ההצפנה והמטבעות הדיגיטליים לא נח לרגע. הדבר החדש בתחום זה נקרא NFT. מדובר באסימון, ללא נוכחות פיזית אלא דיגיטלית. ואם זה מזכיר לכם במשהו את המטבעות הדיגיטליים כגון ביטקוין או אית'ריום, אתם לא טועים. להלן הבסיס של NFT שהוא יותר פשוט ממש להבנה.

 

נכס דיגיטלי מסוג חדש

מאות בשנים נמכרות יצירות אומנות מסוימות בסכומי עתק. המדובר כמובן ביצירות מקוריות, אותנטיות, שאין להן תחליף ושהן יחידות מסוגן. וזה בדיוק הרעיון הבסיסי של NFT (שמשמעותו  Non-Fungible Tokens). הרעיון הוא לאפשר זיהוי של יצירה ושמירת הוכחת בעלות באופן דיגיטלי, בטכנולוגיה הדומה למטבעות דיגיטליים (בלוקצ'יין).

כל נכס דיגיטלי, שהוא יצירה בפני עצמה, נרשם בצורה דיגיטלית ברשת, כך שתמיד תתקיים ההוכחה לאותנטיות שלו. אסימון בעצם מהווה הוכחה לכך שיצירה שנשמרה באופן דיגיטלית היא אותנטית. וכמו כל יצירה אותנטית, ברגע שהשוק מעריך את שוויה בסכום מסוים, ניתן למכור אותה תמורת סכום זה. בזכות הוכחת האותנטיות הקיימת בעולם הקריפטו, אפילו אם מישהו יעתיק את אותה היצירה (שזה שקול לזיוף של יצירת אומנות), הדבר לא ישפיע על ערך היצירה המקורית.

למידע נוסף קראו עוד על ביטס אוף גולד.

 

כמה שווה NFT

באמצעות אותם אסימוני NFT שכל אחד יכול ליצור, ניתן ליצור חותמת אותנטיות דיגיטלית שתוצמד לכל יצירה. קל להשוות זאת ליצירת אומנות מצוירת, אך זה יכול להתבצע בצמידות לכל יצירה אחרת. כל יצירה שאפשר לשמור בתור קובץ דיגיטלי מוגנת בעזרת אסימון ייעודי. זה יכול להיות קובץ של אנימציה, מוזיקה, סרטון מצולם וכדומה. NFT שהוא האישור הדיגיטלי לאותנטיות של היצירה ניתן למכירה, כפי שמוכרים מטבעות דיגיטליים. ככל שהשוק מעריך את היצירה כיקרה יותר, כך ה- NFT שווה יותר ולאחרונה פורסך על יצירות שנמכרות במיליוני ואפילו עשרות מיליוני דולרים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ייעוץ זוגי בראשל"צ
זוגיות מוצלחת היא השאיפה של כל זוג שחי יחד - בין אם מדובר על זוגות נשואים, זוגות המתגוררים יחד בדירה...
קרא עוד »
נוב 07, 2021
world 8 – סים שיוכל להיות מושלם לחופשה בחו״ל
הסים הבינלאומי וורלד world 8 יכול להיות בעל תועלת רבה עבור כל אחד מכם שחושב לעצמו לצאת לחופשה בחו״ל...
קרא עוד »
אפר 18, 2022
5 דברים לדעת לפני שמתחילים חידוש אמבטיות
כל מי שעוקב אחרי תחום העיצוב לבית יכול לראות בעשור האחרון מונח חדש שנכנס לתחום, זה נקרא "חידוש" אנחנו...
קרא עוד »
דצמ 28, 2018