מה צריך כדי להגיש תביעה על רשלנות רפואית?

מה צריך כדי להגיש תביעה על רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית יכולה להיווצר כמעט בכל תחום ברפואה. רשלנות יכולה להיגרם בהליכים רפואיים מורכבים, בניתוחים קשים אך גם בטיפולים שגרתיים ואפילו בטיפולים אסתטיים וניתוחים פלסטיים. חשוב לדעת מה צריך כדי להגיש תביעה על רשלנות רפואית ונסביר את הקווים המנחים.

 

הבסיס לתביעה הוא התיעוד רפואי

כדי להגיש תביעה על רשלנות רפואית, יש צורך בראיות. זה לא משהו שמיוחד רק לרשלנות רפואית, אך במקרה זה בכוחו של הנפגע ובסיוע העורך דין, להשיג כמות נכבדה של ראיות. את זאת עושים על ידי כל התיעוד הרפואי הרלוונטי. על פי התיעוד הרפואי, סיכומי אשפוז, תיאורי הרופא המטפל, כל פרטי ההליכים הרפואיים והבדיקות, ניתן לקבל תמונת מצב טובה ביותר. כל זה, בצירוף הפעולות הסבירות (או הבלתי סבירות) שננקטו, יביא למסקנה האם הייתה אכן או לא הייתה רשלנות רפואית.

 

התייעצות עם עו"ד לרשלנות רפואית

בין אם יש בידיכם את כלל התיעוד הרפואי ובין אם לאו, שלב חיוני הוא להתייעץ עם עורך דין לרשלנות רפואית. עורך דין שבמיטבו הוא גם בעל ידע מקיף בנושאים רפואיים שונים, יוכל להעריך די מהר האם יש בסיס לתביעת רשלנות. בנוסף, גם היקף הנזק שנוצר נלקח בחשבון כאשר שוקלים האם להגיש תביעה ואיך לבסס את העילה.

 

מומחה לחוות דעת רפואיות

 כדי להגיש תביעה על רשלנות רפואית מקובל להיעזר ברוב המוחלט של המקרים במומחה רפואי. מדובר בעד מומחה שהינו בעל ידע עשיר ברפואה. לרוב מדובר ברופא המתמחה בתחום הפגיעה שבו מדובר ולעיתים כמה וכמה מומחים רפואיים. למותר לציין כי עורך דין בתחום זה עשוי להמליץ על מומחים רפואיים כך שהתובע לא צריך לחפש בעצמו איש רפואה שיעיד עבורו ויגיש חוות דעת לבית המשפט.

כתוב/כתבי תגובה