מתיי הזמן הטוב ביותר לתקן את המרזב?

מתיי הזמן הטוב ביותר לתקן את המרזב?

שלוליות מים על הגג יכולות להוביל עם הזמן לנזקים לשכבת האיטום וכתוצאה מכך לנזילות בחלק הפנימי של המבנה, למזלנו כיוון זרימת המים ידוע וניתן לשלוט בו בקלות. הודות למרזבים המים מנוקזים בצורה מיטבית מגגות ומרפסות המבנים, כך שמבוטלת האפשרות של היווצרות רטיבויות במשטחים אלו. לפעמים נדרשת גם מניפולציה נוספת על כיוון זרימת המים בגג הבניין על מנת ליצור שיפוע שיוביל את המים לתעלה או ישירות אל המרזב. אם עדיין לא מותקנים אצלכם מרזבים, מומלץ מאוד לעשות כן, התקנת המרזבים תחסוך לכם כסף עתידי על שיפוץ ואיטום הגג וקירות המבנה https://www.bimromav-bagova.co.il/waterproofing-external-walls-rappelled. במידה והמרזב הינו מרזב חיצוני, מדובר בעבודות בדיקה ותיקון פשוטות יחסית, כאשר מדובר במרזב פנימי, חשוב מאוד לבדוק את תקינותו אחת לכמה זמן ולדאוג שלא יווצרו רטיבויות פנימיות בקירות המבנה שלנו. במידה וכבר יש מרזבים במבנה, מומלץ לא לתת למי הגשמים לבדוק את תקינותם.

מתי הזמן האופטימלי לעשות תיקון מרזבים?

במידה וכן איתרתם נזילות במרזב או הצטברות של רטיבויות בגג או במרפסת, עכשיו הוא הזמן הטוב ביותר לתקן או להחליף את המרזב. במידה ועונת הגשמים עדיין לא הגיע ואתם לא זוכרים את מצב הגשמים בחורף שעבר, ניתן להסתכל על פתח המרזב ולראות האם יש שם הצטברות של עלים או לכלוכים אחרים, במידה וכן אפשר להניח שהמרזב החל להיסתם גם לאורכו וזה זמן טוב לבצע ניקיון מרזבים וגם לבדוק את תקינותו. במרזב חיצוני בלבד, הסתכלו לאורכו ונסו לזהות סדקים וסימנים של התחלת חלודה, מצאתם פגם? אל תדחו את תיקון המרזב, אין לדעת אם הוא באמת יחזיק מעמד בימי הגשמים הכבדים.

איך יודעים שלא ניתן לתקן את המרזב וצריך להחליפו?

אם מדובר במרזב חיצוני, ניתן להסתכל עליו ולנסות לאתר פתחים וחורים במרזב. במידה ומדובר במרזב פנימי ולא איתרתם נזילה משמעותית בפנים קירות הבניין, מומלץ לבצע בדיקה שותפת ולהתייעץ עם בעל מקצוע באתר https://www.bimromav-bagova.co.il, במיוחד כאשר מדובר במרזב פנימי, הנזקים העלולים להיווצר כתוצאה מסדקים בפנים המרזב ישפיעו על קירות הבית, יכולים להוביל לנזילות ולעבודות עמוקות ויקרות יותר בהמשך.

כתוב/כתבי תגובה