איילת סיניבר: איך משקיעים בשוק ההון

איך משקיעים בשוק ההון

בשנה האחרונה אנו חוזים בהתגברות תופעת המסחר העצמאי. אנשים שאינם בעלי ניסיון או ידע מקצועי בשוק ההון בוחרים לנהל את ההשקעות שלהם בעצמם. תופעה זו התרחבה במיוחד בתקופת הסגרים. אנשים רבים ישבו בבית, ראו בתקשורת את מדדי המניות עולים ועולים , מניות טכנולוגייה ששוברות שיאים חדשים מידי יום והתפתו לנסות את מזלם.
אין ספק שבשוק שכיוונו העיקרי הוא עליות , קל יותר להרוויח וכמו בכל הצלחה , הרווח נותן ביטחון להמשיך עוד ועוד.
השאלה מה קורה כשהשוק משנה כיוון , מה היכולת של משקיע עצמאי לקבל החלטות מושכלות ולא רגשיות.
מתי הסוחר מרגיש מספיק בטוח לשנות את תמהיל ההשקעות ולהתאים לרמת הסיכון שלו. ועד כמה הידע המקצועי שלו יכול לתרום לקבלת החלטות.

איילת לב סיניבר – סמנכל שיווק באפסילון אומרת לנו כי בניהול השקעות יש הרבה פסיכולוגיה, המשקיע תמיד נע על הסקאלה בין החמדנות לפחדנות הרצון לייצר רווח מקסימאלי מול הפחד להפסיד ולכן לעיתים נעשות החלטות רגשיות ולא מושכלות.
על מנת להמנע מכך מומלץ להעביר את ההחלטות לגורם מקצועי, בעל רישיון לניהול השקעות , שיודע לקבל החלטות השקעה על סמך מחקר מעמיק ולא מתוך מקום רגשי.
אז איך עושים את זה?
על פי איילת סיניבר ראשית , יש לבחור בית השקעות בעל מוניטין טוב. עם ניסיון רב שנים בשוק ההון, שעבר כמה וכמה מפלות בשוק ההון והצליח לשמור על לקוחותיו.
לתאם פגישה אישית עם בעל רישיון לניהול תיקים ולהגיע לפגישה עם שאלות מוכנות, לדוגמא:
האם לבית ההשקעות יש מחלקת מחקר עצמאית , איך מקבלים החלטות השקעה, מה הניסיון המקצועי של מנהל התיקים האישי ובכמה לקוחות הוא מטפל. איזה שירות אקבל, מה מידת השקיפות של התיק, איך מקבלים דוחות , מה יהיו העלויות ועוד.
במידה וקיימת כימיה ומחליטים להתקדם , ימלא עמכם מנהל התיקים שאלון התאמת צרכים ובו יקבעו, בין היתר, את רמת הסיכון של התיק, כלומר, מה מה יהיה שיעור המניות המקסימאלי בתיק.
במקביל יש לפתוח חשבון מנוהל בבנק לבחירתכם ולחתום על יפוי כוח עבור מנהל התיקים.כלקוח של בית השקעות , תזכו בהטבות משמעותיות בעלויות הניהול בבנק.

מכאן מתחיל ניהול התיק בפועל. מנהל התיק יתאים את תמהיל ההשקעות לרמת הסיכון של הלקוח, שינוי דינמי של הרכב התיק יעשה תחת המלצות שוטפות של ועדת השקעות.
בכל עת הלקוח יכול לבקש לשנות את רמת הסיכון בתיק במידה וצרכיו משתנים.
המטרה העיקרית  של בית ההשקעות היא לתת ללקוח תחושת ביטחון,  אם הלקוח לא ״ישן טוב בלילה״ .. הוא צריך לשקול להחליף בית השקעות.

לפגישה אישית עם מנהל השקעות , ניתן לפנות אל איילת סיניבר
Ayeletl@epsilon.co.il

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חקור את ההיבטים הבלתי נראים של לוטו מקוון
ברוכים הבאים לתחום המרתק של לוטו מקוון, שליחת לוטו אונליין באתר iLotto, שבו מזל והזדמנות מתלכדים בנוף...
קרא עוד »
ינו 15, 2024
מה זה בית חכם ואיך זה עובד?
בית חכם זהו בית שבו יש בקרים אשר מחברים בין לוח החשמל לבין מכשירי החשמל בבית, אשר מאפשרים לשלוט על כל...
קרא עוד »
יול 15, 2021
ירידה במשקל עם הרבלייף – איך עושים את זה?
ניסיתם שיטות רבות לירידה במשקל, ואף אחת לא הוכיחה את עצמה כאפקטיבית? במקום לוותר ולומר נואש, למה שלא...
קרא עוד »
פבר 24, 2022