צילום קווי ביוב – איך עושים את זה בצורה נכונה

צילום קווי ביוב

אחד השינויים המשמעותיים ביותר שחלו בתחום האינסטלציה בשנים האחרונות, הגיע דווקא מתחום הצילום. על פניו נשמע שאין קשר בין השניים, אך זה לא מדויק. 

זה מכבר החלו לשלב שימוש במצלמות ייחודיות, טרמיות, אשר מאפשרות לראות מה מתרחש בתוך הקיר או הרצפה, על מנת שיהיה ניתן לעקוב אחר קווי אינסטלציה שונים. בין אם מדובר בצנרת של מים או צנרת ביוב. כך למשל נוהג אינסטלטור שמתקן קווי ביוב. 

כידוע, כל מבנה מחובר אל מערכת הביוב השכונתית או העירונית. קווי הצנרת מגיעים מבור הביוב ועוברים דרך הקירות והמרצפות בשביל להתחבר אל השירותים של כל נכס במבנה. אם חס וחלילה יש בעיה בצנרת, צריך לדעת איפה בדיוק היא עוברת, באיזו נקודה היא נמצאת וכיצד ניתן לאתר את הבעיה. 

כאן בדיוק נכנס הרעיון של צילום קווי ביוב. השימוש במצלמות טרמיות עוזר לחשוף את הקווים, מבלי שצריך לבצע פעולה פולשנית אשר עלולה לגרום נזק למבנה וכמובן לעלות לא מעט כסף, בין אם זה בתהליך החשיפה ובין אם זה בתהליך התיקון לאחר מכן. 

איך משתמשים במצלמות טרמיות בצורה נכונה

צריך להבין, השימוש במצלמה הוא רק חלק אחד מהתהליך. הוא חשוב ומשמעותי, אך הוא רק נועד לאתר את מקור הבעיה. הוא לא החלק העיקרי בתהליך הטיפול, שכן חלק זה מגיע ברגע שמאתרים את מקור הבעיה באמצעות המצלמה. 

בשלב זה, אפשר להחליט כיצד לגשת ולפתור אותה. ניתן לעשות זאת דרך המקום הספציפי בא מוצאים את מקור הבעיה, ואפשר לעשות זאת מבחוץ, דרך החלק החיצוני של הצנרת, במידה וזה אפשרי, ובצורה כזו לא צריך לבצע שינוי מהותי במקום, אלא הכל מתבצע דרך הצנרת עצמה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

הסמכה לתקן ISO 9001
כללי
kobi

הסמכה לתקן ISO 9001

הדרך להסמכה לתקן ISO 9001 מתחילה בפנייה אל חברה מקצועית שמתמחה בתחום ומלווה בהצלחה ארגונים ישראלים בדרכם אל הטמעה מוצלחת של התקן הבינלאומי במלואו. תהליך

קרא עוד »
דירות להשקעה הונגריה
כללי
kobi

דירות להשקעה הונגריה

לאחר תקופה של משבר כלכלי, שוק הנדל"ן האירופי חזר להיות חזק בשנים האחרונות. משקיעים בינלאומיים עדיין רוכשים דירות רבות ומתחמי נדל"ן גדולים ברחבי אירופה, כך

קרא עוד »