צילום קווי ביוב – איך עושים את זה בצורה נכונה

צילום קווי ביוב

אחד השינויים המשמעותיים ביותר שחלו בתחום האינסטלציה בשנים האחרונות, הגיע דווקא מתחום הצילום. על פניו נשמע שאין קשר בין השניים, אך זה לא מדויק. 

זה מכבר החלו לשלב שימוש במצלמות ייחודיות, טרמיות, אשר מאפשרות לראות מה מתרחש בתוך הקיר או הרצפה, על מנת שיהיה ניתן לעקוב אחר קווי אינסטלציה שונים. בין אם מדובר בצנרת של מים או צנרת ביוב. כך למשל נוהג אינסטלטור שמתקן קווי ביוב. 

כידוע, כל מבנה מחובר אל מערכת הביוב השכונתית או העירונית. קווי הצנרת מגיעים מבור הביוב ועוברים דרך הקירות והמרצפות בשביל להתחבר אל השירותים של כל נכס במבנה. אם חס וחלילה יש בעיה בצנרת, צריך לדעת איפה בדיוק היא עוברת, באיזו נקודה היא נמצאת וכיצד ניתן לאתר את הבעיה. 

כאן בדיוק נכנס הרעיון של צילום קווי ביוב. השימוש במצלמות טרמיות עוזר לחשוף את הקווים, מבלי שצריך לבצע פעולה פולשנית אשר עלולה לגרום נזק למבנה וכמובן לעלות לא מעט כסף, בין אם זה בתהליך החשיפה ובין אם זה בתהליך התיקון לאחר מכן. 

איך משתמשים במצלמות טרמיות בצורה נכונה

צריך להבין, השימוש במצלמה הוא רק חלק אחד מהתהליך. הוא חשוב ומשמעותי, אך הוא רק נועד לאתר את מקור הבעיה. הוא לא החלק העיקרי בתהליך הטיפול, שכן חלק זה מגיע ברגע שמאתרים את מקור הבעיה באמצעות המצלמה. 

בשלב זה, אפשר להחליט כיצד לגשת ולפתור אותה. ניתן לעשות זאת דרך המקום הספציפי בא מוצאים את מקור הבעיה, ואפשר לעשות זאת מבחוץ, דרך החלק החיצוני של הצנרת, במידה וזה אפשרי, ובצורה כזו לא צריך לבצע שינוי מהותי במקום, אלא הכל מתבצע דרך הצנרת עצמה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פתיחת היתרונות של תכנון פרישה יעיל
תכנון פרישה נתפס לעתים קרובות כצורך פיננסי, אך היתרונות שלו חורגים הרבה מעבר לביטחון כספי בלבד. תכנון...
קרא עוד »
נוב 19, 2023
עבודות גובה בסנפלינג – איך עושים זאת באופן בטיחותי?
עבודה בטוחה שכוללת סנפלינג תתבצע עם שני גולשים מוסמכים, כאשר אחד מהם מומחה למעטפת הבניין, ואילו האחר...
קרא עוד »
דצמ 29, 2020
קורס שמאות – איך נבחר קורס נכון?
היום ניתן למצוא לא מעט סוגים שונים של קורסים, אך אין שום ספק כי קורס שמאות נחשב לאחד הקורסים...
קרא עוד »
דצמ 31, 2020