שימוש חכם בכספים אבודים שנמצאו

שימוש חכם בכספים אבודים שנמצאו

איננו מתכוונים לכסף שמצאו ברחוב במהלך טיול, כסף שכזה כנראה שייך למישהו שצריך אותו. ההגינות אומרת שיש לסקור את הסביבה, ולוודא אם יש אנשים באזור שהכסף כנראה נפל להם מהכיס ובעצם שייך להם. במיוחד אם מדובר בכסף שנמצא בתוך ארנק, מעטפה או שקית. אך אנו סוטים מהנושא…

המשמעות של כספים אבודים

אז כפי שהבנתם, המונח איננו מתייחס לכסף שנמצא באקראי, אלא סכום כסף ששייך לנו ואנו כלל לא מודעים לקיומו. כמעט לכל אחד יש סכום כסף כזה או אחר שצבר לטובתו אך הוא לא יודע על כך. הסיבות לכך שונות ומגוונות:

  • ירושות – כאשר אדם הולך לעולמו הוא בדרך כלל משאיר אחריו צוואה בה הוא נפרד מקרוביו, ומעניק להם את החסכונות שהוא צבר במהלך השנים. כאשר עורכים צוואה עושים זאת מול עורך דין שהוא מתעד את הכל באופן חוקי, ועליו מוטלת האחרית על מסירת הירושה לקרובי המשפחה. ישנם מצבים בהם לא מצליחים לאתר את אחד מקורבי המשפחה כדי להוריש לו סכום כסף שהוא קיבל מהנפטר, כך שיש סכום כסף "אבוד" ללא בעלים.
  • חשבונות בנק – במהלך השנים אנו פותחים מספר חשבונות בנק בבנקים שונים, כך יכול להיות מצב שבאחד החשבונות שפתחנו בעבר עמד סכום כסף שפשוט שכחנו ממנו. מכיוון שחשבון הבנק הוא על שמנו, הכסף בו שייך רק לנו אך הוא אבוד – איבדנו אותו כי שכחנו שהוא קיים. וזה מה שנקרא חשבון אבוד.
  • ביטוחים – ביטוחים הם דבר חשוב שכל אחד מאתנו צריך במהלך החיים. אם אנחנו רוצים לדאוג לעצמנו בעתיד, אנו מוכרחים להצטרף לביטוחים שמעניקים לנו מעי רשת ביטחון למקרים בהם לא נוכל לכלכל את עצמנו מסיבות שונות. כאשר אנו פותחים מספר חשבונות ביטוח דרך חברות שונות, אנו לא תמיד זוכרים אלו חשבונות שייכים לנו והאם קיימים בהם כספים שעומדים לזכותנו.

שימוש בכספים אבודים

במידה ואיתרתם את הכסף האבוד ששייך לכם, מומלץ לא למהר ולעשות בו שימוש מידי. בהתאם לסכום הכסף שנמצא שקלו כיצד כדאי לכם להשתמש בו בהתאם למצב הכלכלי הקיים. במידה ואינכם במינוס בבנק ואין הלוואה גדולה המרחפת מעל ראשיכם, כדאי לבדוק אפיקים שונים של חסכונות והשקעות כדי לשמור את סכום הכסף לשימוש עתידי שיסייע לכם בהמשך.

לפרטים נוספים היכנסו לאתר של מניב.

כתוב/כתבי תגובה