השקעות נדל"ן בקפריסין – כל היתרונות

הרבה פעמים אנחנו נתקלים במודעות וכתבות למה משתלם לנו להשקיע בנדל"ן ובפרט למה משתלם לנו להשקיע בקפריסין. מי שלא מכיר את התחום, עלול לחשוב שמדובר בסיפור אגדה שאין לו קשר למציאות. הרי זה ידוע שבישראל קשה מאוד עד בלתי אפשרי להשקיע בנדל"ן, ומי שעושה זאת לא תמיד מרוויח באופן משמעותי, בטח לא בטווח הקצר. אז מה הסיכוי להרוויח בזכות השקעות נדל"ן בקפריסין?

לפני שאנחנו ניכנס ליתרונות הטמונים בהשקעה שכזו, צריך לציין שתי נקודות משמעותיות. הראשונה, השוק בקפריסין שונה לגמרי מהשוק הישראלי, באספקטים שונים, הן של ביקוש והיצע, הן של מסים והן באספקטים אחרים. 

הנקודה השנייה המשמעותית היא, בניגוד למה שנהוג לחשוב, השקעה בקפריסין היא לא דבר קשה מדי מבחינה לוגיסטית. מדובר על יעד שנמצא מרחק שעה טיסה מישראל, יש בו לא מעט חברות ישראליות פעילות שעוזרות למשקיעים ולכן התהליך הוא מאוד פשוט ונוח. 

יתרונות של השקעות בשוק בקפריסין

ראשית, מדובר על שוק יותר גדול מהשוק הישראלי. בזכות העובדה שיש הרבה יותר ביקוש של מקומיים וכן של זרים עבור דירות בקפריסין, בפרט בכל מה שקשור לשכירות קצרת טווח, אז זה הרבה יותר משתלם. 

שנית, מדובר על שוק שהמיסוי בו הוא הרבה יותר נמוך מאשר בישראל ולכן היכולת לייצר רווח היא משמעותית יותר. 

שלישית, זהו שוק שקל יותר להשתלב בו מבחינה בירוקרטית, אפילו לזרים. גם לעומת השוק הישראלי. לכן משתלם מאוד להשקיע בו. 

ארבע, בישראל, אם בוחרים להשקיע בפריפריה, היכולת למצוא נכס זול היא גבוהה אך היכולת להרוויח היא נמוכה. לעומת זאת, בקפריסין קל יותר להשקיע בפריפריה כמו במרכז וליהנות מרווח משמעותי, בוודאי אם מדובר באתרי תיירות, אתרים שמושכים אליהם תיירים מכל העולם.

כתוב/כתבי תגובה