מה השיקולים בבחירת מניות?

בחירת מניות

כאשר סוחר ניצב מול רצון לרכוש מניות, יש בפניו מספר שיקולים שונים. כאשר המטרה שלו היא כמובן להצליח במסחר שלו ולהגדיל את ההון העצמי שלו באחוזים משמעותיים. יש להבין כי כל פעולת מסחר כוללת בתוכה סיכונים לצד סיכויים. ולכן חשוב מאוד לקבל החלטות לאחר מחשבה ושיקולים שונים ולהבין איך בוחרים מניות, וכך להצליח לסחור באופן רווחי ומניב תשואה. לפני כל בחירת מניות יש לשקלל נתונים שונים ולשקול את כל הנתונים הרלוונטיים, וזאת כדי שאכן תהיה הצלחה והמניה תניב רווחים.

כיצד בוחרים מניות?

יציבות – חשוב לשים לב לעניין היציבות. לעיתים יש מקרים של חברות אשר הייתה להם עלייה מטורפת בערך המניה. אבל לאחר תקופת מה הם נחלו קריסה משמעותית. ירידות משמעותיות הן כמובן מסוכנות מאוד לכסף שלכם. מסיבה זו עליכם לבחור חברה אשר יש לה יציבות ואין סיכונים שהיא עלולה להתרסק בעתיד.

פוטנציאל צמיחה – הרווח שלכם הוא למעשה תוצאה של צמיחה של החברה. כאשר החברה מתפתחת וגדלה, אתם בעלי מניות בחברה נהנים מעלייה בערך המניה שלכם. לפיכך חשוב לשער ולנסות להעריך את הפוטנציאל הזה, כדי לדעת איזו חברה נמצאת במסלול של עלייה, והיא תוביל אתכם למקום של רווחים נאים ומשמעותיים.

ייעוץ מקצועי – לקראת בחירה מהותית ומשמעותית כדאי להיוועץ במומחים בשוק ההון. אדם שנמצא בתחום ומכיר היטב את השחקנים השונים הפעילים בזירה, יוכל לתת לכם עצה טובה ולכוון אתכם לפני קבלת ההחלטה שלכם. אמנם לא תמיד קל למצוא גורם שניתן להתייעץ אתו באופן הרצוי, אבל זה בהחלט מצוי וכדאי. עצה של איש מקצוע מאפשרת לכם להיות רגועים בדבר קבלת ההחלטה שלכם בבחירת המניה.

ניסיון – לאחר שיש לכם ניסיון בתחום, ואתם מכירים את החברות ואת הסוחרים השונים, יש לכם את הכלים לזהות מניות משתלמות שכדאי לכם לרכוש אותן. אמנם לא תמיד הידע הוא הגורם המוביל להצלחה, כיוון שלא פעם יש הפתעות משמעותיות בתחום. וחברות שהיו נראות בכיוון של עלייה מטאורית נחלו לפתע תבוסה. אבל הניסיון בהחלט משרת את הסוחרים בדרכם להצלחה בבחירת מניות.

אולי יעניין אתכם גם: סקירת שוק ההון

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סדנאות משחק לנוער
ישנן דרכים מגוונות ללמוד משחק- שיעורים פרטניים, בתי ספר למשחק, קורסים והתנסות. סנדאות משחק לנוער הן...
קרא עוד »
אוג 14, 2022
מהפכת ה-REIT: שינוי השקעות נדל"ן בדובאי
עלייתן של קרנות השקעות נדל"ן (REIT) עיצבה באופן משמעותי את נוף ההשקעות בדובאי. לעתים קרובות מתעלמים מהן...
קרא עוד »
ספט 20, 2023
סרט תדמית
בין אם מדובר בעסק קטן גדול או בינוני ואפילו על פוליטיקאי כולם רוצים שיחשבו עליהם דברים כמה שיותר...
קרא עוד »
אפר 01, 2021