הוצאת היתר בניה – כך תעשו זאת נכון

הוצאת היתר בניה - כך תעשו זאת נכון

כדי לקבל היתר בנייה יש לבצע כמה שלבים על פי ההנחיות הספציפיות של הרשות המקומית. ההמלצה היא להגיש את מלוא המסמכים על פי דרישותיהם כדי שלא יווצר מצב שהתוכניות לא יאושרו עקב אי קבלת מסמכים.

הוצאת היתר בניה – כך תעשו זאת נכון

כדי לטפל בהוצאת היתר בנייה יש לבחור באיש מקצוע המכיר היטב את דרך ההתנהלות מול הרשות המקומית, אדריכל או מהנדס, אשר יכינו תוכניות מפורטות של היחידה ושל המבנה כולו בגרמושקה.

בקשת ההיתר כוללת שימוש חריג בבנייה כמו לדוגמה עבור בניית בריכת שחייה, הוספת מרפסת, סגירת מרפסת, שינוי ייעוד, תוספת קומה, בניית מעלית, בניית ממ"ד ועוד. 

כל בנייה ללא קבלת היתר היא עבירה פלילית ולכן רבים מגישים בקשה לקבלת היתר בנייה חוקי ורק לאחר מכן מתחילים לבצע את הבנייה בפועל.

שלבי הוצאת היתר בנייה 

האדריכל מגיש לוועדה תכנון בניין ערים תוכנית מסודרת ובמידת הצורך מצרף גם תוכנית מדידה של כל השטח אשר בוצעה על ידי מודד מוסך, תוכנית טופוגרפית של המקום, הסברים מקצועיים על השינוי או התוספת. אם מדובר בהליך שבוצע כבר בדירות זהות של שכנים אחרים במבנה זה או במבנים אשר סמוכים אליו, יש לציין זאת במלל ובתמונות כך שקיים תקדים לצעד זה. 

ישיבות הוועדה אינן נערכות בכל יום ולכן מרגע הגשת התוכניות ועד קבלת האישור הרצוי עוברים חודשים רבים. 

כדי למנוע בקשות מחודשות של מסמכים נוספים, דבר אשר מעכב את ההתנהלות בפועל וגורר ימי המתנה נוספים, כדאי מיד בהגשת הבקשה לצרף את מלוא המסמכים הנדרשים ולפנות אל גיל קלינגר כדי לזרז את התהליך, במיוחד אם מדובר בהתנהלות רוטינית ורגילה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

קניות אונליין מסין
כללי
kobi

קניות אונליין מסין – מה כדאי?

מכירות במסחר אלקטרוני ברחבי העולם, עלו ליותר מ -600 מיליארד דולר בשנת 2011. מוצרים עם תג מחיר גדול ודברים הניתנים לרכישה קרובה, הם מהסוגים הקשים

קרא עוד »