ניהול קשרי לקוחות – למה חשוב לניהול לקוחות איכותי?

ניהול קשרי לקוחות – למה חשוב לניהול לקוחות איכותי?

ניהול קשרי לקוח מיטבי הינו קריטי לכל עסק. הדבר נכון לכל סוג עסק בכל תחום ומכל גודל. החל מהמכולת השכונתית וכלה בחברה ענקית המוכרת מוצרים או שירותים. ברור הוא, שהשליטה על הקשרים עם הלקוחות קשה ומורכבת יותר בחברות ענק בגלל היקף הפעילות שלהן.

בדיוק בנקודה זאת יש חשיבות לרכישת/השכרת תכנת CRM המיועדת למטרת ניהול קשרי לקוחות. היא ממוחשבת ומוטמעת במערכות המחשוב של הארגון על ידי החברה המפתחת/מספקת אותה.

מערכת מרובת יתרונות

המערכת הנ"ל הינה בעלת יתרונות רבים. היא מאגדת תחת מעטפת אחד את כל כלי הניהול הנדרשים בארגון. היא מסוגלת לספק תמונת מצב עדכנית על כל לקוח ופעילות העסק מולו בכל רגע נתון. התוצאה שהיא שאיש השיווק, מנהל החשבונות, איש המכירות מנהל האגף, המנכ"ל ועוד גורמים מורשים אחרים יכולים לצפות במידע הקיים לצרכיהם.

כך לצורך בקרה, ניתוח הקשר עימו וקבלת החלטות, למכירות נוספות ועוד. כמובן שהמידע יכול לסייע לבצע סיעור מוחות בין כולם לטובת קבלת החלטות אופרטיביות שונות.

תקשורת ישירה ובלתי אמצעית

משמעות חשובה יש גם לניהול חשבונאי נכון ומדויק מול הלקוח. כך להצעת מחיר, חשבונית, קבלה, התראות, תזכורות ועוד. לקוחות אינם אוהבים טעויות וחיובים בלתי מוסברים והמערכת האוטומטית איננה מבצעת טעויות שיד אנושית מסוגלת לבצע.

התקשורת חשובה ללקוחות מזדמנים, קבועים, למנויים ועוד. כל עסק בונה עצמו על לקוחות קבועים ונהנה מתוספת הכנסה מלקוחות מזדמנים. המערכת יכולה לתמוך בכולם והעסק יכול לגדול כל העת. ניתן לשדרג את המערכת, להוסיף אלמנטים והכל על פי הצרכים.

מומלץ לרכוש מערכת CRM מחברה בעלת מוניטין בתחום כמו חברת Reutone CRM! היא תתקין אותה על פי צרכי העסק ואף תייעץ, תתמוך ותתחזק בעת הצורך.

כתוב/כתבי תגובה